Поляки не бажають, щоб за ними спостерігали

Польща відмовилася запросити на вибори спостерігачів ОБСЄ.

Польща-ЄС
Deutsche Welle
За словами Шанявського, Польща взагалі "здивована" проханням ОБСЄ
Польща відмовила ОБСЄ, щоб на жовтневі парламентські вибори в країну прибули спостерігачі від цієї організації.

Як повідомляє радіо «Свобода», представник МЗС Польщі Роберт Шанявський заявив, що ОБСЄ, звертаючись до Варшави з проханням дозволити представникам цієї організації спостереження за достроковими парламентськими виборами, не "представила жодних претензій, що стосуються можливих порушень під час майбутніх виборів".

Тому Польща, за словами Шанявського, взагалі "здивована" проханням ОБСЄ.

"Польща - це країна зі сталою демократичною системою, і нікого не потрібно переконувати в тому, що саме так і є. Тому ми не бачимо необхідності в тому, щоб особливо контролювати хід найближчих виборів," – заявив Шанявський.

Міністр закордонних справ Польщі Анна Фотиґа заявила, що нота, представлена Польщі стосовно приїзду спостерігачів ОБСЄ на парламентські вибори, є "недоречним документом". Вона зауважила, що "Польша є країною зі стабільною демократією".

Голова МЗС Польщі заявила, що Варшаві нічого приховувати і вибори в країні завжди проводяться "демократичним чином".

Прес-секретар уряду Польщі Ян Дзедзічак також вважає, що ОБСЄ "повелося не зовсім тактовно, ми не можемо дозволити, щоб нас трактували як країну третього світу".

На початку вересня під час перебування в Польщі колишній Президент Чехії Вацлав Гавел сказав, що в Польщі потрібно якнайшвидше провести вибори, причому запросивши на них іноземних спостерігачів. Заяву Гавела негайно піддала критиці нинішня влада Польщі, а також колишній Президент Лех Валенса, який заявив, що Гавел не "до кінця орієнтується" в польській ситуації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: