Поляки таємно відкрили саркофаг Качинського

Через деякий час після офіційної церемонії похорону саркофаг загиблого президента був відкритий спецслужбами. Мета таких дій не повідомляється.

Саркофаг польського лідера Леха Качинського був розкритий через деякий час після офіційної церемонії похорону. Таку інформацію в ефірі телебачення оприлюднив скульптор Ян Щута, присутній під час заходу. Він також заявив, що після цього спецслужби взяли з нього підписку про нерозголошення державної таємниці.

Творець саркофага Ян Щута розповів, що спокій президента і його дружини, похованих у Вавельському замку Кракова, був потривожений вже через тиждень після похорону. "Хочу підтвердити, що цей факт мав місце. Були відповідні служби, ми відкрили кришку. Я був там, щоб відповідати за технічну сторону справи. У такому ж стані, як перед відкриттям, ми залишили саркофаг, без шкоди", - заявив Щута.

При цьому скульптор не зміг уточнити, які саме силові відомства ініціювали дану процедуру. "Швидше за все, з охорони уряду", - зауважив творець саркофага. Він відмовився відповідати на питання, яку мету переслідували співробітники спецслужб, і що могло бути поміщено у труну покійного президента.

"Про деталі говорити не можу, так як я пов'язаний державною таємницею", - сказав Щута. Він уточнив, що після завершення процедури був змушений підписати відповідні документи про нерозголошення.

Відзначимо, що в даний час польські чиновники готуються до річниці смоленської трагедії. У четвер у Варшаві пройшли богослужіння і пам'ятні заходи у президентського палацу. Брат покійного політика Ярослав Качинський поклав квіти біля резиденції глави держави.

Нагадаємо, що польський літак Ту-154 розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. На борту повітряного судна знаходилися 96 людей, що прямували в Катині для участі в траурних заходах на місці масового поховання жертв політичних репресій. Під час аварії повітряного судна вижити не вдалося нікому. На думку експертів, причиною авіакатастрофи стали помилки в забезпеченні польоту і підготовки екіпажу, а також відмова пілотів йти на запасний аеродром. У результаті в умовах поганої видимості через сильний туман літак при посадці зачепився за верхівки дерев.

Читайте також:

Глава МЗС Польщі: польські пілоти припустились помилки під Смоленськом

Качинського і Ту-154 згубила секретна інструкція

Сім'я Качинського звинуватила Москву в організації авіакатастрофи під Смоленськом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: