Поляки вирішили не брати з Росії гроші за розстріл у Катині

Федерація катинських сімей незадоволена інсінуаціями, які з'явились у ЗМІ, та заявила, що немає ціни смерті чоловіка, батька чи брата.

 Родичі жертв Катинського розстрілу не збираються вимагати грошових компенсацій від російської влади. Про це у своїй заяві в інтернеті повідомила Федерація катинських сімей.

"Всупереч інсинуаціям, які , про те, що родини жертв планували виступити на адресу Російської Федерації з фінансовими претензіями в якості компенсацій, нагадуємо, що 15 травня 2008 року було прийнято рішення з приводу позиції і очікувань родичів, в останньому пункті якої ми написали, що не будемо вимагати від російської влади грошових компенсацій. Немає ціни смерті чоловіка, батька чи брата", - наголосили у федерації.

Нагадаємо, 26 листопада Держдума Росії ухвалила заяву "Про Катинську трагедію", в якій поклала відповідальність за розстріл польських громадян у Катині в 1940 році на керівництво Радянського Союзу.

Російські парламентарі засудили терор і масові переслідування громадян як несумісні з ідеєю верховенства закону і справедливості, висловили глибоке співчуття всім жертвам необгрунтованих репресій і висловили надію на початок нового етапу у відносинах між Росією і Польщею.

Польські політики, в тому числі президент Броніслав Коморовський, прем'єр-міністр Дональд Туск і голова МЗС Радослав Сікорський привітали цю заяву і назвали її важливим, позитивним кроком.

Проте лідер польської опозиційної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що Польща все ж таки повинна вимагати грошових компенсацій від російської влади, а Росія повинна визнати Катинь геноцидом поляків.

Читайте також:

Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

КПРФ попросила захистити Сталіна: "розстріл поляків у Катині є міфом"

Азаров і Коморовський вшанували у Харкові пам'ять жертв Катинської трагедії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: