Поляків звинувачують у вбивстві

Сімом військовослужбовцям польського контингенту в Афганістані пред'явлені звинувачення у вбивстві мирного населення.

Сімом військовослужбовцям першої зміни Національного військового контингенту Польщі в Афганістані в середу пред'явлені звинувачення у вбивстві мирного населення, повідомив представник Військової прокуратури Кароль Франковський.

Польські військовослужбовці були затримані у вівторок у зв'язку з військовою акцією, проведеною в серпні в Афганістані, під час якої загинули мирні мешканці.

За словами Франковського, миротворців звинувачують в обстрілі цивільного об'єкту. Патруль з польськими солдатами 16 серпня атакували афганські повстанці, було пошкоджено два автомобілі миротворців.

За інформацією військової прокуратури, польські солдати не виявили поблизу бойовиків, проте, виконуючи наказ офіцера, обстріляли село Нангар Кел) з великокаліберного гранатомета.

Обстріл афганського села не був пов'язаний "з якою-небудь безпосередньою реальною загрозою з боку місцевого населення", сказав представник Військової прокуратури.

При обстрілі загинуло семеро мирних афганських громадян серед поранених були діти і жінки, троє з них стали інвалідами. Прокуратура вважає, що дії польських миротворців в Афганістані порушують загальновизнане міжнародне право, зокрема, Гаазьку і Женевську конвенції.

Відповідно до чинного законодавства, обвинуваченим загрожує від 12 до 25 років в'язниці або довічного ув’язнення. Експерти відзначають, що це перший випадок звинувачення польських миротворців у військових злочинах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: