Помер іракський лідер шиїтів

Помер Абдул Азіз аль-Хакім, лідер іракських шиїтів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Лідер найбільшого угрупування шиїтів Іраку Абдуль Азіз аль-Хакім помер в лікарні в Тегерані від раку легенів. Про це повідомили наближені духовного лідера.

Як говорять в країні, смерть аль-Хакіма, що був главою організації шиїтів Вищого ісламської ради Іраку, внесе ще більшу неясність в політичну ситуацію напередодні національних виборів, які пройдуть в січні 2010 року.

Нагадаємо, діагноз раку легенів аль-Хакіму поставили ще в травні 2007 року, під час візиту в Сполучені Штати Америки. Проте тоді лідер шиїтів висловив бажання пройти курс хіміотерапії не в США, а в столиці Ірану Тегерані.

Верховна ісламська рада Іраку, главою якого був аль-Хакім, є найбільшим рухом шиїтів з проїранській орієнтації в Іраку. Це угрупування, що вважається найбільшою опозиційною організацією, із самого початку заявляло про готовність своїми силами ліквідовувати режим Саддама Хусейна лише при деякій військовій підтримці Сполучених Штатів. 

Знаходячись на чолі організації аль-Хакім умів підтримувати хороші дипломатичні стосунки як з США, так і з Іраном, що послужило його світовому визнанню.

Читайте також:

Колишній віце-прем'єр Іраку проведе у в'язниці 22 роки

У Ємені вбитий лідер повстанців шиїтів

Житель Нью-Йорка працював на "Хізбаллу"

Ас-Садр погрожує "відкритою визвольною війною"
 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: