Помер колишній король Афганістану

Захір Шах, останній король з царського пуштунського роду дуррані, який правив Афганістаном помер на 93-му році життя.

Захір Шах (Фото: www.ogoniok.com)
За років правління Захір Шаха Афганістан не воював з жодною країною. (Фото: www.ogoniok.com)

Захір Шах, останній король з царського пуштунського роду дуррані, який правив Афганістаном, помер на 93-му році життя.

Цей прогресивний і високоосвічений король (він вільно говорив, крім афганських мов, французькою, італійською та персидською) правив Афганістаном 40 років, у 1933-1973 роках. Захір Шах посів престол у 17 років. Його змістив з трону внаслідок перевороту племінник Дауд, коли Захір Шах перебував з візитом в Італії.

Після проголошення Афганістану республікою він зрікся престолу й жив у Італії, а 2002 року, після повалення режиму фундаменталістів-талібів, повернувся до Афганістану.

Захір Шах не одержав жодної реальної влади або постів, незважаючи на величезний авторитет і пошану, особливо з боку старшого покоління афганців.

Великі збори (джирга) старійшин і політичних лідерів Афганістану не наділили Захір Шаха жодними офіційними повноваженнями, крім надання йому почесного титулу "батька нації".

У Кабулі він мешкав у виділеному йому палаці Арамсарай, відомому також під ім'ям "палац номер один", розташованому в столичному районі Арг.

Роки правління Захір Шаха часто називали "золотою добою". Упродовж тих років країна ні з ким не воювала й рухалася шляхом реформ і економічного розвитку, підтримуючи дружні відносини з багатьма сусідніми країнами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: