Помер колишній президент Аргентини

Рауль Альфонсін був першим за довгі роки правління хунти президентом Аргентини, обраним демократичним шляхом.

У віці 82 років помер колишній президент Аргентини Рауль Альфонсін. Кілька років тому в Альфонсіна був діагностований рак легенів.

Рауль Альфонсін, який очолював Громадянський радикальний союз, займав пост президента Аргентини з 1983 по 1989 роки.

Альфонсін став першим за довгі роки президентом Аргентини, що прийшов до влади за результатами загальних демократичних виборів.

З 1976 року, коли в Аргентині стався військовий переворот, до 1983 року пост президента займали представники хунти. Проте після того, як в 1982 році Аргентина програла Великобританії війну за Фолклендські острови, військовий режим був повалений і були оголошені загальні президентські вибори, на яких переміг Альфонсін.

Під час знаходження Альфосіна на посту президента була заснована Національна комісія, яка займалася розслідуванням злочинів військового режиму і збиранням доказів причетності хунти до вбивств тисяч аргентинців.

Генерал Хорхе Рафаель Видела, що займав пост президента з 1976 по 1981 роки, під час правління Альфонсіна був засуджений до довічного увязнення. У 1989 році Альфонсін програв президентські вибори Карлосу Саулю Менему, який незабаром після приходу до влади помилував членів хунти, у тому числі генерала Видела.

Масштабне розслідування злочинів хунти було відновлене в 2003 році, коли Менема змінив Нестор Кіршнер - чоловік діючого президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер.

Альфонсін до 1993 року залишався лідером Громадянського радикального союзу. У 2001 році він був обраний сенатором від Буенос-Айреса, проте через рік був вимушений подати у відставку через хворобу. Останній раз Альфонсін з'являвся на публіці в жовтні 2008 року на церемонії установки його бюста в Будинку уряду; участь в церемонії брала Крістіна Фернандес де Кіршнер.

Читайте також:

Чеченський командир Ямадаєв, якого "поховали" ЗМІ, живий

В Камбоджі судять головного ката "червоних кхмерів"

Помер "оскароносний" композитор Моріс Жарр

Річниця скандального вбивства Курочкіна: версії та домисли

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: