Пішов з життя видатний американський хімік, який дослідив руйнування озонового прошарку і порадив, як цьому запобігти.
На 85-му році життя в США помер лауреат Нобелівської премії, хімік Шервуд Роуланд, який виявив причини руйнування озонового прошарку Землі. Він помер від ускладнень хвороби Паркінсона.
У 1995 році Роуланд разом з мексиканським хіміком Маріо Моліною і нідерландцем Паулем Крутценом отримав Нобеля в області хімії за дослідження проблеми утворення і руйнування озонового прошарку.
Премія була присуджена вченому через близько 20 років після публікації наукової роботи про роль газоподібних галогеноалканів у виснаженні озонового прошарку Землі.
Як повідомив декан Каліфорнійського університету в Ірвіні (де раніше працював Роуланд) Кеннет Янда, вчений врятував світ від великої катастрофи: "Він ніколи не вагався у своїй прихильності до науки, правди і людяності, і робив це чесно".
Роуланд звернув увагу на те, що органічні газоподібні речовини під дією сонячної радіації розкладаються в стратосфері, утворюючи хлор і моноокис хлору, які можуть зруйнувати молекули озону.
Він дійшов висновку, що якщо людина використовуватиме аерозолі та іншу хімічну продукцію в колишніх масштабах, озоновий прошарок зруйнується уже через кілька десятиліть. Спочатку наукова спільнота скептично поставилося до його досліджень, однак пізніше Шервуд Роуланд дістав світове визнання.