Помер Нобелівський лауреат Віталій Гінзбург

У віці 93-х років пішов з життя відомий російський фізик, академік та лауреат Нобелівської премії Віталій Гінзбург.

В неділю, 8 листопада, у Москві помер відомий вчений, лауреат Нобелівської премії з фізики, академік Віталій Гінзбург.

Причиною смерті 93-річного науковця стала серцева недостатність.

Віталій Гінзбург народився у Москві в 1916 році. У 1942 році він закінчив фізичний факультет Московського державного університету зі ступенем доктора фізико-математичних наук та пішов працювати до Фізичного інституту Академії наук, де більше 60 років очолював його теоретичний відділ.

Гінзбург опублікував близько 400 статей і 12 монографій. Основні праці вченого присвячені радіоастрономії, теорії поширення хвиль в іоносфері, теорії надпровідності, астрофізиці, вивченню космосу за допомогою радіотелескопів.

У 2003 році Гінзбург отримав Нобелівську премію за дослідження явищ надтекучості і надпровідності при наднизьких температурах.

У 1998 році за ініціативою Гінзбурга при президії Російської академії наук була створена Комісія боротьби з лженаукою і фальсифікацією наукових досліджень.

Протест Гінзбурга, який був атеїстом, проти введення релігійних дисциплін в програми загальноосвітніх шкіл призвів до того, що низка православних рухів зажадали суду над академіком. Вони звинуватили його в розпалюванні релігійної ворожнечі, проте прокуратура ухвалила рішення не розпочинати кримінального переслідування вченого.

Читайте також:

Вчені вважають, що адронний коллайдер зламав сам Бог

Помер син Нільса Бора, Нобелівський лауреат Ааге Бор

Нобелівську премію з фізики отримали вчені з США

Американський астрофізик спростував теорію відносності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: