Помер патріарх Алексій ІІ (відео, оновлено)

Сьогодні помер патріарх Московський і всія Русі Алексій ІІ. Тимчасово РПЦ може очолити митрополит Київський Володимир. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Як розповів журналістам керівник прес-служби московської патріархії священик Володимир Вигилянський, патріарх помер в своїй резиденції в Передєлкіно в п'ятницю зранку.

Причиною смерті патріарха Московського, за попередніми даними, стала серцева недостатність.

"Як мені сказали, причиною смерті стала серцева недостатність", - сказало високопоставлене джерело в Московському патріархаті.

Алексія II, за деякими даними, будуть відспівувати в храмі Христа Спасителя. Він буде похований в Богоявленському Єлоховському соборі в Москві.

Засідання Священного Синоду, на якому буде визначений порядок похоронів патріарха Московського і всієї Русі Алексія II, відбудеться в суботу, 6 грудня.

Глава відділу зовнішніх церковних зв'язків московського патріархату, митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило у зв'язку зі смертю патріарха терміново покинув засідання Всесвітнього російського народного собору, яке проходило у Храмі Христа Спасителя.

Патріарх Алексій ІІ народився 23 лютого 1929 року в Таллінні (Естонія) в родині священика.

В 1947 році з другої спроби вступив до Санкт-Петербурзької духовної семінарії, яку закінчив у 1949 році та став студентом духовної академії. 15 квітня 1950 року Олексій Ридігер був рукопокладений в сан диякона, а 17 квітня 1950 року - в сан священика і призначений настоятелем Богоявленської церкви міста Йихві в Талліннській єпархії.

3 березня 1961 року в Троїцькому соборі Троїце-Сергієвої лаври пострижений в чернецтво з ім’ям Алексій. 14 серпня 1961 року ієромонах Алексій став єпископом Таллінським і Естонським з дорученням йому тимчасового управління Ризькою єпархією.

23 червня 1964 року єпископ Алексій отримав сан архієпископа. 25 лютого 1968 року архієпископ Алексій став митрополитом. В 1984 році став доктором богослов’я, дисертацією була тритомна праця “Нариси з історії православ’я в Естонії”.

7 червня 1990 року Алексій на Помісному Соборі Російської Православної Церкви обраний на Московський Патріарший Престол і став 15-м патріархом з часу введення в 1589 році патріаршества на Русі.

За статутом церкви, новий патріарх Московський і всієї Русі має бути обраний на Помісному Соборі протягом шести місяців, не пізніше травня 2009 року.

До призначення нового патріарха його функції виконуватиме особа, яку призначить Священний Синод РПЦ, що відбудеться найближчим часом.

За церковними правилами, на чолі церкви тепер повинен стати найстарший по рукопокладенню архієрей. Зараз ним є митрополит Київський Володимир.

У липні Алексій ІІ відвідав Київ у зв'язку зі святкуванням 1020-річчя Хрещення Русі.

ВідеоПомер патріарх

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: