Помер португальський письменник Жозе Сарамаго

Серед найбільш відомих творів письменника - романи "Євангеліє від Ісуса", "Перебої в смерті", "Піднявся з землі", "Спогади про монастир", "Камінний пліт".

18 червня на острові Лансароте помер португальський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1998 року Жозе Сарамаго, передає Diario Digital. Йому було 87 років.

Серед найбільш відомих творів письменника - романи "Євангеліє від Ісуса", "Перебої в смерті", "Піднявся з землі", "Спогади про монастир", "Камінний пліт".

Сарамаго народився в селянській родині, проте в трирічному віці його сім'я перебралася в Лісабон, з яким було пов'язано практично все життя письменника. Його перша книга була опублікована в 1947 році, проте потім Сарамаго нічого не видавав до 1966 року; критики відзначали, що літературний талант прийшов до нього пізно. Сарамаго працював журналістом, писав про політику, а жити виключно за рахунок літературної праці почав в 1976 році, в 54-річному віці.

Перший гучний успіх прийшов до прозаїка в 1980 році з "Піднятися з землі", за загальним визнанням - його першим великим романом. Два роки по тому успіх закріпили "Спогади про монастир". У 1991 році вийшла книга "Євангеліє від Ісуса", що принесла своєму творцеві ще й скандальну славу. У ній був запропонований альтернативний погляд на євангельську історію; на книгу наклали свій відбиток ліві погляди письменника.

Португальська влада піддала цензурі роман, після чого Сарамаго залишив Португалію і переселився до Іспанії, на Канарські острови. Негативні відгуки з боку християн та іудеїв отримували і наступні книжки письменника, зокрема - його останній роман "Каїн", що вийшов в 2009 році. Крім того, Сарамаго відкрито засуджував дії Ізраїлю в Палестині, а в 2009 році балотувався в Європарламент від Португальської комуністичної партії.

Читайте також:

В Італії вчені виявили рештки Караваджо

Померла письменниця Наталія Толстая

Прощання з Юрієм Іллєнком відбудеться в п'ятницю в Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: