Помер професор з Одеси - "батько" ізраїльської ядерної програми

У віці 92 років пішов з життя професор Ісраель Достровський - перший голова Комісії з атомної енергії Ізраїлю.

28 вересня помер професор Ісраель Достровський, який вважається "батьком" ізраїльської ядерної програми. Йому було 92 роки.

Професор Достровський - перший голова Комісії з атомної енергії і п'ятий глава Науково-дослідного інституту Вайцмана. Він керував Комісією з 1966 по 1971 роки.

Ісраель Достровський народився в Одесі у 1918 році, наступного року його сім'я переїхала до Палестини. Він навчався в школі у Єрусалимі, після завершення навчання відправився до Великобританії і вступив до Університетського коледжу Лондона, де отримав докторську ступінь з фізичної хімії.

У 1948 році, після заснування в Ізраїлі інституту Вайцмана, Достровський увійшов до дослідників інституту і очолив відділ ізотопних досліджень. На цій посаді він залишався 17 років.

У період з 1971 по 1975 роки він обіймав посади віце-президента і президента НДІ Вайцмана. З 1980 по 1990 роки керував Центром енергетичних досліджень в інституті. До того ж, з 1973 по 1981 Достровський входив до комітету наукових радників при Міжнародному агентстві з атомної енергії.

В уряді Іцхака Рабіна обіймав посаду головного вченого міністерства оборони Ізраїлю.

Читайте також:

189 країн вимагають від Ізраїлю розкрити ядерні арсенали

Помер син Нільса Бора, Нобелівський лауреат Ааге Бор

Ізраїльського "ядерного шпигуна" випустили з в'язниці

Помер творець атомної бомби - "батько" китайської космонавтики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: