Помер радянський партизан Кононов, засуджений у Латвії за геноцид

На 89-му році життя помер скандально відомий ветеран Другої світової Василь Кононов, якого у Латвії визнали військовим злочинцем.

У віці 88 років у Ризі 31 березня помер ветеран Великої Вітчизняної війни Василь Кононов, який два роки відсидів у латвійській в'язниці за звинуваченням у геноциді. Кононов марно намагався оскаржити обвинувачення в Страсбурзькому суді, чергова його скарга досі перебуває на розгляді.

Справа Кононова набула широкого розголосу в країнах колишнього радянського простору, особливо в Росії.

Під час війни Кононов діяв на території Латвії у складі 1-ї Латвійської партизанської бригади, в 1944 році командував партизанським загоном. За бойові заслуги він був нагороджений орденом Леніна і медалями.

27 травня 1944 загін Кононова убив дев'ятьох мешканців села Малі Бати. За словами самого Кононова, вони були посібниками фашистів і видали німцям 12 партизанів у лютому того ж року. З дев'ятьох убитих п'ятеро були розстріляні, а четверо (серед них одна жінка) спалені заживо.

Сучасна латвійська влада розцінила цю операцію як військовий злочин, оскільки серед убитих були три жінки, з них одна на 9-му місяці вагітності. У 1998 році Кононов був заарештований, у 2000 році він був засуджений до шести років позбавлення волі за геноцид і злочини проти людяності. У 2000 році, після звільнення, Кононову було надано громадянство Росії, однак емігрувати в Росію він відмовився.

У 2008 році Європейський суд визнав колишнього партизана невинним. Однак латвійська влада подали до Страсбурга апеляцію, і навесні минулого року Європейський суд змінив свій вердикт і по суті оголосив ветерана злочинцем.

В Москві це рішення назвали скандальним і політичним і звинуватили Страсбурзький суд у намаганні "переглянути підсумки Другої світової війни".

Після смерті Кононова співчуття його рідним та близьким висловив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв. "У роки Великої Вітчизняної війни Василь Макарович самовіддано боровся з фашистськими загарбниками", - йдеться, зокрема, в телеграмі глави держави. "Все своє життя він зберігав вірність бойовій співдружності, захищав правду про події тих років", - підкреслив Мєдвєдєв.

Читайте також:

Суд у Страсбурзі визнав радянського партизана Кононова злочинцем

Росія звинуватила Страсбурзький суд у перегляді підсумків Другої світової війни

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

Ветеранам СС в Ризі зіпсували свято свинячі голови та симфонія Шостаковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: