Помер найбільш розшукуваний нацистський злочинець

В Будапештській лікарні, у віці 97 років, помер Шандор Кепіро, що звинувачувався в участі у вбивстві 1,2 тисячі євреїв, сербів і циган.

Шандор Кепіро, перший у списку найбільш розшукуваних нацистських злочинців за версією Центру Симона Візенталя, помер у госпіталі Будапешта у віці 97 років.

Причина смерті Кепіро не називається.

Кепіро звинувачувався в причетності до вбивства 1,2 тисячі євреїв, сербів і циган в окупованому сербському місті Нові-Сад у 1942 році. За версією слідства, він міг особисто брати участь у ліквідації 36 осіб. За скоєні злочини Кепіро загрожувало покарання аж до довічного позбавлення волі.

У липні суд Будапешта визнав Шандора Кепіро, що звинувачувався в пособництві нацистам і в масових вбивствах під час Другої світової війни, невинним.

Але у списку найбільш розшукуваних нацистських злочинців, складеному правозахисною організацією Центр Симона Візенталя, Кепіро займає перший рядок.

У 1944 році Кепіро вже засудили в Угорщині на десять років в'язниці за участь в масовому вбивстві. За відомостями Центру Симона Візенталя, у тому ж 1944 році, після вторгнення вермахту в Угорщину, військовий трибунал під тиском нацистів визнав Кепіро невинним. Він отримав вищий офіцерський чин у жандармерії і брав участь у депортації євреїв в Освенцім.

Після війни Кепіро втік до Австрії, де провів три роки, потім поїхав до Аргентини і прожив там майже 50 років.

Останні роки Кепіро жив у Будапешті, в будинку навпроти найбільшої в Європі синагоги.

У 2008 році угорський суд відмовився визнати рішення у справі Кепіро 60-річної давності. Проте вже в 2009 році угорська прокуратура знову завела справу проти Кепіро у зв'язку з появою нових свідчень, представлених Сербією.

Перед початком процесу Кепіро заявляв, що не вважає себе винним і "спить без докорів совісті".

Нагадаємо, що цього літа в Австрії, у віці 98 років помер Мілівой Аснер - один з найбільш розшукуваних нацистських злочинців, що також звинувачувався у масових вбивствах сербів, євреїв і циганів.

Читайте також:

Історик звинуватив Коко Шанель у співпраці з нацистами

У Німеччині ліквідували могилу сподвижника Гітлера

У Росії п'ятьох неонацистів засудили до довічного ув'язнення

Італія звинуватила Німеччину в приховуванні нацистських злочинців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: