Помер учений Андрій Капіца, який зробив одне з найбільших відкриттів ХХ століття

Географ Андрій Капіца був першовідкривачем теплого підлідного озера Схід в Антарктиді, що стало одним з найбільших відкриттів минулого століття.

У Москві у вівторок, 2 серпня на 81-му році життя помер знаменитий географ, член-кореспондент Російської академії наук і заслужений професор МГУ Андрій Капіца.

Вчений був учасником чотирьох радянських антарктичних експедицій, керівником експедиції АН СРСР в Східній Африці і творцем Тихоокеанського інституту географії. Саме він став першовідкривачем теплого підлідного озера Схід в Антарктиді.

Андрій Петрович Капіца народився 9 липня 1931 р. у британському місті Кембріджі. Він відомий тим, що зробив одне з ключових географічних відкриттів XX століття: на підставі результатів радянської антарктичної експедиції 1955-1957 рр. він висунув гіпотезу про існування підлідного озера під науковою станцією "Схід". Згодом ця гіпотеза підтвердилася.

За участь в створенні атласу Антарктиди Капіце в 1971 р. була присуджена Державна премія СРСР і премія МГУ імені Д.Н.Анучіна.

Крім того, Капіца одним з перших поставив під сумнів вплив людини на парниковий ефект і виникнення озонових дір.

Під його керівництвом була підтверджена гіпотеза про природне походження антарктичної озонової аномалії. Ці ідеї Капіци не були підтримані більшістю наукового співтовариства.

Церемонія прощання з ученим відбудеться в четвер, 4 серпня у фойє ДК Головної будівлі МГУ.

Читайте також:

Фрейд винайшов психоаналіз, щоб звільнитися від кокаїну

Нова теорія фізиків: якщо ми дамо про себе знати космосу, нас знищать

Вчені передбачили кінець еволюції - людський мозок досяг межі розвитку

Учені з’ясували, яким чином людина "покидає своє тіло"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: