Помер видатний радянський геолог, один із засновників радіоекології Микола Лаверов

Науковця не стало на 87-му році життя.

У неділю, 27 листопада, в Росії помер видатний геолог, голова науково -технічної ради держкорпорації "Росатом" академік Микола Лаверов. Науковця не стало на 87-му році життя.

Лаверов помер після затяжної хвороби, передають РИА Новости з посиланням на Російську академію наук.

"Сьогодні не стало Миколи Павловича Лаверова", - йдеться у повідомленні.

Зауважимо, дослідник Лаверов відомий як один із засновників радіоекології. У роки СРСР він займався роботою і науковими дослідженнями в галузі геології родовищ урану та інших корисних копалин.

Вчений зробив величезний вклад у вивчення паливних ресурсів для ядерної та вуглеводневої енергетики, виконав дослідження по геології російської Арктики, геоекології й вивчення Землі з космосу.

Під керівництвом Лаверова і при особистій участі науковця були створені нові високоефективні технології розробки родовищ урану методами підземного вилуговування - без контакту людини з урановою рудою, що забезпечили світове лідерство радянської атомної промисловості.

Нагадаємо, 24 жовтня у 90-річному віці помер український економіст, професор, та благодійник Богдан Гаврилишин. Про трагічну звістку у Facebook повідомив благодійний фонд, президентом якого він був. "Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі у своїй квартирі в Києві", - йшлося у повідомленні.

Богдан Гаврилишин  був радником першого президента України Леоніда Кравчука, чотирьох голів парламенту  та трьох прем'єр-міністрів.  Український економіст був автором книг "Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств" (1980) та "Залишаюсь українцем" (2011).

На честь 90-річчя Гаврилишина нагородили орденом Свободи від президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП) за значний внесок у розвиток України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: