Померла п'ять років тому британка стала донором для рекордної кількості осіб

За кілька тижнів до смерті дівчинка всерйоз перейнялася проблемою трансплантації органів.

Юна британка, що померла п'ять років тому від аневризми судин головного мозку, змогла врятувати вісім різних людей, пожертвувавши свої органи.

Про це інформує Metro.

Джемаймі Лайзелл було всього 13 років, коли їй стало погано на 38-й день народження своєї матері Софі у березні 2012 року. За 4 дні дівчинка померла.

За кілька тижнів до смерті у випадковій розмові з мамою Джемайма сказала, що хотіла б пожертвувати свої органи для тих, хто цього потребуватиме.

"Розмова була викликана загибеллю наших знайомих в аварії. Через деякі обставини смерті їхні органи не могли стати донорськими, - розповіла Софі. - Рішення пожертвувати органи Джемайми далося нам важко, але ми відчували, що це правильно, і знали, що вона б це підтримала".

Сім'я дівчинки, що нині мешкає у графстві Сомерсет, нещодавно повідомила, що органи Джемайми допомогли зберегти життя восьми різних людей у Великобританії, зокрема п'яти дітей. Для цього використали її тонкі кишки, серце, підшлункову залозу та печінку (яку розділили на дві частини, аби допомогти двом окремим людям), а також легені та обидві нирки.

Родина померлої повідомила, що це вдалося зробити тільки завдяки попередній згоді дівчинки: "Джемайма була чудовою - розумною, смішною, милосердною та творчою. І ми переконані, що вона б пишалася тим, що лишила для інших".

Раніше повідомлялося, що американка зі штату Оклахома наважилася виносити свою дитину попри те, що лікарі встановили діагноз ненародженої дівчинки "аненцефалія". Після народження її донечка не виживе, адже має дефект мозку (майже повна його відсутність) та черепа. Жінка вирішила таки виносити дитину, щоб пожертвувати її органи на донорство і врятувати життя інших немовлят. 

ВідеоАТОвець, який потребував трансплантації серця, одужав без операції

Залиште свій коментар