Помічник Мєдвєдєва розкрив подробиці нового договору з СНО

Новий договір про стратегічні наступальні озброєння між Росією та США передбачає зменшення витрат на контроль за СНО. Більше уваги приділятиметься підводним човнам.

Офіційний Вашингтон в рамках договору з Росією про стратегічні наступальні озброєння (СНО) взяв на себе зобов'язання відмовитися від переобладнання нерозгорнутих пускових установок балістичних ракет і, таким чином, обмежити їх поворотний потенціал.

Про це повідомив помічник президента РФ Сергій Приходько.

Документ передбачає існування 800 установок, як розгорнутих, так і нерозгорнутих. За словами Приходька, розмежування установок було введено в договір про СНО за ініціативою Росії. Він зазначив, що тепер у поле дії договору потрапляють як використовувані, так і зняті з озброєння стратегічні системи США.

Також договір з СНО передбачає строгий контроль за підводними човнами, переобладнаними під звичайне озброєння, і важкими бомбардувальниками, що також буде спрямовано на обмеження поворотного потенціалу.

У договір між Росією та США включені також відмітні ознаки балістичних ракет і протиракет. За словами Приходька, всі ці заходи дозволять виключити можливість обходу договору.

У той же час текст нового договору передбачає ослаблення контролю сторін за його виконанням. За словами Приходька, це означає, що Росія зможе скоротити витрати на контроль за стратегічними наступальними озброєннями практично вдвічі.

Очікується, що президенти США і Росії Барак Обама і Дмитро Мєдвєдєв підпишуть договір про СНО в Празі 8 квітня 2009 року. Термін дії попередньої угоди про стратегічні озброєння закінчився в кінці 2009 року, однак країни змогли узгодити текст нової угоди тільки зараз.

Основним пунктом договору про СНО є скорочення кількості ядерних боєголовок до 1550 штук, що на 30% менше, ніж передбачалося попередньою угодою.

Читайте також:

Росія та США підпишуть договір про роззброєння в Празі 8 квітня

США відмовилися підписувати договір про роззброєння з РФ у Києві

Обама відмовився їхати в Київ через погані дороги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: