Помпео слухав аудіо вбивства саудівського журналіста Хашоггі - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проте в уряді США заперечили, що держсекретар прослухав аудіозапис вбивства саудівського журналіста.

Джерела ABC News повідомили, що держсекретар Майк Помпео прослухав аудіозапис вбивства журналіста Джамаля Хашоггі у саудівському консульстві у Стамбулі.

Про це на умовах анонімності повідомив ABC News турецький високопосадовець.

Помпео нібито прослухав аудіозапис та отримав його стенограму під час візиту до Туреччини. 

Окремо, ABC News також дізнався, що турецькі чиновники вважають, нібито Хашоггі було вбито в саудівському консульстві після боротьби, яка тривала вісім хвилин, і вважають, що він помер від задухи.

В уряді США заперечили, що держсекретар прослухав аудіозапис вбивства саудівського журналіста. 

"Я не маю що сказати про це", - сказав сам Помпео, відповідаючи на запитання журналістів. 

Відео 60-річного саудівського журналіста могли вбити через критику влади на батьківщині

Поліція Туреччини 9 годин обшукувала резиденцію саудівського консула у Стамбулі. Сам консул ще до обшуків загадково втік зі Стамбула. Проти дипломата вже розпочали розслідування. День тому обшукали саудівське консульство. Зібрані докази підтверджують - саудівського журналіста катували, а потім убили. 60-річний колумніст Джамаль Хашоґджі гостро критикував чинну владу на батьківщині. 

60-річного саудівського журналіста могли вбити через критику влади на батьківщині

Раніше повідомлялося, що турецькі правоохоронці вперше від 2 жовтня, дня зникнення Хашоггі, провели обшуки у консульстві Саудівської Аравії. За даними турецької прокуратури, після слідчих дій з'явилися докази того, що журналіста вбили у приміщення консульства. 

59-річний Хашоггі ще 2 жовтня вирушив зі своєю нареченою до генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі для того, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену в будівлю не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. Вона пізніше сказала, що не довіряє цій інформації і не знає, де зараз перебуває журналіст. 

Підкреслюється, що у журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили та розчленували. Слідство має відповідні звукозаписи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції