Помпео: є "величезна" кількість доказів походження нового коронавірусу з уханьської лабораторії

Помпео: є "величезна" кількість доказів походження нового коронавірусу з уханьської лабораторії

Фото: УНІАН

Водночас він ухилився від запитання, чи був вірус "випущений" навмисно.

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що існує "величезна" кількість доказів того, що джерелом нового коронавірусу є Уханьський інститут вірусології.

Про це він заявив в ефірі ABC "This Week."

"Є величезні докази того, що саме з цього (уханьської лабораторії – ред.) і почалося", - сказав він і заявив, що просочування вірусів в результаті аварій у китайський лабораторіях відбувсалися й раніше.

[media t  ype="relative" id="1538652"]

У відповіді на запитання, чи має вірус штучне походження, Помпео, схоже, заплутався. "Здається, кращі експерти зараз думають, що це справа рук людини. У мене немає причин не вірити цьому", - сказав він. Але одразу після цього у відповідь на уточнення про заяву американської розвідки, яка казала, що науковці погоджують з тим, що вірус не був створений людиною чи генно модифікований, він відповів: "Це так. Я згоден з цим". Також він ухилився від запитання про те, чи могло "витікання" вірусу бути навмисним.

Водночас він наголосив, що Китай винен у тому, що довго приховував інформацію про спалах і досі не допускає західних фахівців розслідувати походження вірусу.

Нагадаємо, лондонська газета The Daily Telegraph опублікувала подробиці 15-сторінкової доповіді, підготовану розвідувальним альянсом "П'яти очей" ("Five Eyes"), де є спецслужби США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії. У ній йдеться, що влада Китаю протягом тривалого часу приховувала і знищувала дані про спалах коронавірусу в Ухані. ВООЗ, своєю чергою, ігнорувала тривожні сигнали.

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався нібито з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація