Помпео: є "величезна" кількість доказів походження нового коронавірусу з уханьської лабораторії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас він ухилився від запитання, чи був вірус "випущений" навмисно.

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що існує "величезна" кількість доказів того, що джерелом нового коронавірусу є Уханьський інститут вірусології.

Про це він заявив в ефірі ABC "This Week."

"Є величезні докази того, що саме з цього (уханьської лабораторії – ред.) і почалося", - сказав він і заявив, що просочування вірусів в результаті аварій у китайський лабораторіях відбувсалися й раніше.

[media t  ype="relative" id="1538652"]

У відповіді на запитання, чи має вірус штучне походження, Помпео, схоже, заплутався. "Здається, кращі експерти зараз думають, що це справа рук людини. У мене немає причин не вірити цьому", - сказав він. Але одразу після цього у відповідь на уточнення про заяву американської розвідки, яка казала, що науковці погоджують з тим, що вірус не був створений людиною чи генно модифікований, він відповів: "Це так. Я згоден з цим". Також він ухилився від запитання про те, чи могло "витікання" вірусу бути навмисним.

Водночас він наголосив, що Китай винен у тому, що довго приховував інформацію про спалах і досі не допускає західних фахівців розслідувати походження вірусу.

Нагадаємо, лондонська газета The Daily Telegraph опублікувала подробиці 15-сторінкової доповіді, підготовану розвідувальним альянсом "П'яти очей" ("Five Eyes"), де є спецслужби США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії. У ній йдеться, що влада Китаю протягом тривалого часу приховувала і знищувала дані про спалах коронавірусу в Ухані. ВООЗ, своєю чергою, ігнорувала тривожні сигнали.

Коронавірус у світі 3 травня інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався нібито з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залиште свій коментар

Вибір редакції