Понад мільйон осіб у Facebook зібралися штурмувати американську військову базу. Що таке "Зона 51" та чому там шукають інопланетян

Дата публікації
Понад мільйон осіб у Facebook зібралися штурмувати американську військову базу. Що таке "Зона 51" та чому там шукають інопланетян

Жарт про штурм секретної "Зони 51" швидко вийшов з-під контролю.

Нещодавно світ сколихнула звістка про те, що тисячі людей збираються "взяти штурмом" американську військову базу "Зону 51" в американській Неваді. Сторінка з відповідною подією з'явилася у соціальній мережі Facebook наприкінці червня та швидко спричинила ажіотаж та породила величезну кількість тематичних мемів.

Про штурм "Зони 51" писали провідні видання на кшталт The Guardian, CNN та The Washington Post, а Повітряні Сили США всерйоз заявили про готовність захищати стратегічний об'єкт.

ТСН.ua розібрався, що таке "Зона 51", звідки взялися чутки про прибульців та чи можна взагалі взяти військову базу штурмом.

Що таке "Зона 51" та до чого тут прибульці

"Зона 51" – американська військова база, яка функціонує, розташована у пустелі в Південній Неваді. Вона займає ділянку 9,7 на 16,1км та входить в так звану Groom box – зону, у якій обмежено можливість здійснювати польоти.

Базу було споруджено американським урядом 1955 року. Відтоді вона нерідко ставала об'єктом різних конспірологічних теорій – так, одна стверджує, що тут тестують різноманітну екзотичну зброю, інша – що тут вчені працюють над створенням технології для телепортації та подорожей у часі.

tsn.ua

Проте найчастіше "Зону 51" пов'язують саме з прибульцями. Люди неодноразово помічали тут НЛО, а 1989 року колишній працівник бази Боб Лазар навіть заявив, що працював з іншопланетними літальними апаратами.

Уряд США офіційно визнав існування "Зони 51" лише 2013 року. Тоді ЦРУ у відповідь на поданий запит про свободу інформації (FOIA) оприлюднила документи, що стосуються зазначеної ділянки.

У них зазначається, що у минулому база використовувалася для тестувань різноманітних літальних апаратів. Так, зокрема, саме тут випробовували американські літаки-розвідники U2. Над чим зараз працює база – невідомо. Інформація щодо цього є засекреченою.

Найзатятіші конспірологи продовжують вірити, що її діяльність має якийсь стосунок до прибульців. Нещодавно стало відомо, що деякі люди навіть збираються штурмувати "Зону 51" у пошуках інопланетян (хоч й жартома).

Усе, що відомо про штурм "Зони"

Нашумілу сторінку з закликом до штурму контраверсійної зони було створено 27 червня. Тоді анонімні адміністратори мемічної групи Shitposting cause im in shambles, яка часто публікує жартівливі пости, у кооперації з популярним стримером платформи Twich SmyleeKun організували подію під назвою "Штурм "Зони 51" – їм нас не спинити" (Storm Area 51, They Can’t Stop All of Us).

У описі події на Facebook зазначено, що усі охочі повинні дістатися графства Лінкольн у Неваді та "зустрітися поблизу Центру Прибульців у "Зоні 51", щоб скоординувати наступ". Час зустрічі – 3 година ранку за Північноамериканським тихоокеанським часом.

Метою місіє є вдертися до таємничої і добре захищеної бази, яку у масовій культурі часто описують як місце, де досліджують різноманітні інопланетні технології. Відповідно до плану, якщо натовп людей попрямує до бази разом, то у військових не буде "жодного шансу" їх спинити.

"Якщо ми будемо бігти в стилі Наруто, ми будемо швидші за їхні кулі", – додають творці події.

Охоронці "Зони 51" спостерігають за тим, як люди намагаються увірватися

На момент написання публікації "штурмувати" базу вже готові 1,6 мільйона осіб. Ще 1,2 мільйона – зацікавлені у цьому.

На сторінці користувачам пропонують долучитися до події у одній з трьох ролей – "Бігун у стилі "Наруто", "Кидач каміння" або "Кайл" (останнє – референс до ще одного популярного мему про Кайла – молодого агресивного чоловіка).

Я сперечаюся з охоронцями "Зони 51"
 

Творці події також створили відповідний сайт – Stormarea51. Його використовують для продажу тематичного мерчу та рекламування сторінок організаторів у соцмережах.

Подія дала початок незліченній кількості мемів. Невдовзі про неї почали писати усі провідні видання. І хоча більшість людей не сприйняли подію серйозно, але не Повітряні Сили США.

Як я їду у Зону 51 vs Як я залишаю Зону 51 

"Зона 51" – випробувальний полігон військово-повітряних сил США, і ми відмовляємо будь-кого від намагань потрапити у регіон, де ми тренуємо збройні сили. Військові-повітряні сили США готові захищати Америку та її власність", – розповіла про готовність організації захищати об'єкт представник організації Лора Макендрюс у коментарі The Washington Post.

Користувач, який є автором прикріпленого нагорі події на Facebook штурму, у відповідь написав своєрідне звернення.

Найточніший мем про штурм "Зони 51" 
 

"Привіт, американський уряде! Це жарт, і я не маю жодного наміру втілювати цей план у життя. Мені просто спало на думку, що це було б кумедно та додало б мені популярності в Мережі. Я не несу жодної відповідальності за людей, які насправді вирішать штурмувати "Зону 51", – зазначив у публікації в соцмережі Джексон Барнс (Jackson Barnes).

Прибульці, коли ми прибули у "Зону 51" 
 

Путівник "Зоною 51"

Проте якби подія не була жартом, наскільки реально взяти штурмом базу? Насправді "Зона 51" не оточена жодними огорожами, проте просто так зайти туди не можна – недарма територія бази оточена знаками про те, що тут дозволено використання зброї на ураження.

Проте це не зупиняє користувачів жартома готуватися до штурму. Так, вони активно займаються спортом, щоб привести себе у форму до вересня і мати змогу звільнити поневолених інопланетян. 

Він тренується, щоб звільнити інопланетян у "Зоні 51"

Дивляться вони й навчальні відео бо бігу "у стилі "Наруто"", який має стати запорукою успіху операції.

Багато з тих, хто збирається штурмувати американську військову базу, планують повернутися не з пустими руками, а прихопити із собою інопланетні технології або секретні розробки військових.

До грандіозного штурму планують долучитися й знаменитості. Серед них - актор Денні Трехо, що сподівається знайти на секретній базі світловий меч. 

А відомий виконавець Lil Nas X випустив третій ремікс на свою пісню Old Town Road - кліп до неї зроблено за мотивами мему про штурм "Зони 51". Одним з героїв нашумілого відео є Кіану Рівз. 

Популярним жартом у Мережі є те, як саме втікати з "Зони 51" після звільнення прибульців. Способи різноманітні, проте є одна наскрізна тіла - ні за що не варто садити за кермо прибульця, бо вони не надто добре вміють кермувати. 

З адаптації врятованих прибульців придумали безліч планів - адже, ймовірно, на військовій базі їм жилося не надто добре. Один з них - познайомити їх з тваринами. 

Реакція мого собаки на те, що я привів додому прибульця

Як я планую переховувати свого інопланетного друга після рейду

Однак деякі оригінали пропонують також спорт, різноманітну їжу та навіть пісні Лани Дель Рей.

Мій прибулець, коли я познайомив його з репертуаром Лани Дель Рей

Єдине, у чому погоджуються усі - після звільнення усі прибульці однозначно мають бути дуже щасливими.

Мій прибулець після рейду на "Зону 51"

Проте що робити у регіоні, якщо штурм раптом не вдасться? Для поціновувачів конспірологічних теорій тут наявна низка музеїв та місць, що можуть становити інтерес для мисливців на НЛО.

Сімпсони мають рацію. Знову

Так, зокрема, поблизу "Зони 51" наявні Центр дослідження прибульців, старе шатхарське містечко Ніко, де є величезний мурал з прибульцем,  а також містечко Рейчел – світова столиця НЛО, де повсякчас помічають інопланетні кораблі. 

Багато туристів зазвичай приваблює й Національний музей атомних випробувань, який проводить щомісячні екскурсії до закинутого Невадського випробувального полігону – найближчого до "Зони 51" місця, у яке можна потрапити легально.

Нагадаємо, жартівливий заклик до штурму "Зони 51" з'явився незабаром після того, як група сенаторів США, зокрема і заступник голови комітету Сенату з розвідки, провели в середу, 19 червня, секретні слухання щодо серії повідомлень про зіткнення ВМС США з невпізнаними літаками. Конгрес серйозно вивчає питання НЛО, оскільки це стосується безпеки американських пілотів. 

День НЛО: чому існування інопланетян та летючих тарілок досі залишається таємницею

День НЛО: чому існування інопланетян та летючих тарілок досі залишається таємницею
Наступна публікація