Понад 100 країн погодились заборонити касетні бомби (відео)

Представники майже сотні держав на церемонії в Осло підписали договір, який забороняє використовувати касетних бомб. Деталі - на відео (без коментарів. Reuters).

Проте країни, які є найбільшими виробниками цих пристроїв у світі, а також найчастіше їх використовують, серед них – США, Росія, Китай, Ізраїль, Індія та Пакистан – не погоджуються із забороною та відмовилися підписати угоду.

Касетні (кластерні) бомби – це повітряна або наземна зброя, яка має вибухові пристрої меншого калібру. Такі бомби використовують для ураження великих територій: вони вибухають і розкидають навколо менші вибухові пристрої.

Використання кластерних бомб призводить до жертв не лише серед військових, а й серед мирного населення. Цивільне населення страждає під час атак і в післяконфліктний період. Касетні бомби мають дуже широку зону ураження і можуть залишатися в землі впродовж декількох років, зберігаючи детонаційну здатність.

Нагадаємо, попередня угода про заборону використання касетних бомб була досягнута в Дубліні у травні цього року. Згідно з проектом угоди, всі запаси касетних бомб повинні бути знищені протягом 8 років.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: