Понад 180 країн уклали глобальний пакт із боротьби з пластиковим сміттям - головний його експортер відмовився

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країни Євросоюзу не зможуть експортувати забруднені пластикові відходи до Азії та Африки.

10 травня близько 1400 представників 187 країн світу ухвалили в Женеві угоду, що регулює глобальний експорт пластикового сміття. Документ був затверджений за підсумками консультацій, що тривали 12 днів і є доповненням до ухваленої в 1989 році Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів.

Міністерка довкілля та ядерної безпеки ФРН Свенья Шульце 11 травня заявила, що угода показує, що світове товариство здатне ухвалювати спільні дії у сфері захисту навколишнього середовища. "Жорсткість правил експорту, передбачених в Базельській конвенції (1989 року - Ред.), є великим прогресом і дієвим заходом проти дедалі більшого обсягу сміття в морях", - підкреслила вона. Пакт передбачає можливість заборони експорту забруднених і проблематичних пластикових відходів з ЄС до Азії та Африки.

За словами міністерки, європейські країни несуть відповідальність за сортування та переробку своїх пластикових відходів, і за допомогою нових правил влада зможе запобігати їхньому потраплянню в моря.

Зазначимо, акт не підписав найбільший у світі експортер пластикових відходів - Сполучені Штати. Документ забезпечує можливість для країн, що розвиваються, відхиляти ввезення на їхню територію сміття з інших країн. Угода є обов'язковою для виконання, зазначив виконавчий секретар Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Рольф Пайєт.

За даними ООН, у світовому океані зараз перебуває вже понад 100 мільйонів тонн пластикових відходів. При цьому щороку їхня кількість збільшується ще на приблизно вісім мільйонів тонн, повідомили присутні на конференції експерти. Низка країн, зокрема, США і Канада, вже багато років вивозять пластикове сміття в азійські країни, стверджуючи, що його там належним чином переробляють. "При цьому велика частина забруднених змішаних відходів не може бути перероблена і вивозиться на звалища, спалюється або знаходить шлях в океани", - заявила експертка екологічної організації IPEN Сара Броше.

Нагадаємо, наприкінці березня Європарламент схвалив законопроект, що передбачає заборону в ЄС від 2021 року одноразових пластикових виробів, як-от трубочок для пиття, пластикового посуду та ватних паличок. Заборона має набути чинності 2021 року. Чи зможе Україна слідом за ЄС скоротити небезпечні відходи, читайте у матеріалі ТСН.ua.

ВідеоДень без поліетилену і пластику: як у Львові минуло 9 квітня

Відмовитись від целофанових пакетів бодай на добу закликають містян і туристів. У крамниці покупців заохочують приходити із своїми торбинками, а супермаркети пропонують екологічні пакети.    

День без поліетилену і пластику: як у Львові минуло 9 квітня

Вибір редакції