Понад 42 градуси. Вчені назвали причини аномальної спеки в Європі й зробили невтішні прогнози

Понад 42 градуси. Вчені назвали причини аномальної спеки в Європі й зробили невтішні прогнози

Фото: Associated Press

Європа тепер щороку потерпатиме від спеки.

Рекордна спека, яка наприкінці липня охопила Західну Європу, пов'язана з антропогенною зміною клімату. Про це йдеться в дослідженні Всесвітньої служби погоди, яке у п’ятницю, 2 серпня, цитує агенція AFP.

"Якби клімат не змінювався, температура в усіх місцевостях (де був зафіксований пік спеки - ред.) була б на 1,5-3 градуси за Цельсієм нижчою", - наголошується в дослідженні. Ця різниця "корелюється зі збільшенням випадків захворюваності та смертності".

Повідомляється, що глобальне потепління збільшило ймовірність виникнення липневої спеки в деяких країнах в 10-100 разів у порівнянні з розрахунками комп'ютерного моделювання.

Якби не людська діяльність, яка вплинула на зміни клімату, такі температурні рекорди на півночі Європи відбувалися б раз на 1000 років.

Дослідниця Швейцарського федерального технологічного інституту в Цюріху Марта Фогель, яка брала участь в дослідженнях, сказала, що в цьому столітті було зафіксовано п'ять найспекотніших літніх сезонів в Європі - в 2018, 2016, 2010 2003 і 2002 роках. Фогель зазначає, що аномальні погодні явища, зокрема спека, тепер очікуються щороку.

Фото: ТСН.ua

25 липня екстремальна спека в Західній Європі досягла нового піку. Так, у Німеччині, в місті Лінген, що на північному заході країни, о 17-й годині стовпчики термометра сягнули позначки 42,6 градуса за Цельсієм. Таким чином, це побило новий температурний рекорд країни усіх часів. 

Так само у Бельгії побито новий температурний рекорд - у містечку Клейне-Брогель, де напередодні зафіксували історичні 38,9 градуса, у четвер стовпчики термометра сягнули позначки 40,6 градуса. У Королівському метеорологічному інституті країни заявили, що це найвища температура в Бельгії від початку спостережень за погодою від 1833 року. Температурні рекорди фіксувалися й у Парижі

Липнева спека спричинила численні збої в русі громадського транспорту, завдала різноманітної шкоди європейському сільському господарству. В Португалії спека спричинила масштабні лісові пожежі. У низці країн були зафіксовані випадки смерті людей.

Спека у Європі спричиняє пожежі та зупиняє роботу крамниць

Спека у Європі спричиняє пожежі та зупиняє роботу крамниць

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Погодні аномалії
Наступна публікація