Коронавірусна інфекція охопила вже щонайменше 118 країн світу.
Станом на 11 березня від COVID-19 у світі померло вже понад 4 200 людей, понад 119 000 інфіковані.
У Китаї, звідки все і почалося, наразі хвороба пішла на спад, також про зменшення розповсюдження коронавірусу можна говорити і у Південній Кореї, де два тижні тому спостерігався спалах COVID-19.
Натомість у Європі, США та на Близькому Сходу (в Ірані) наразі усе навпаки: все більше і більше хворих, а також зростає кількість померлих.
Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії, де наразі найбільша після Китаю смертність. Так, в країні станом на 11 березня до 631 зросла кількість жертв від COVID-19 та понад 10 000 осіб інфікувалися. Таким чином, Італія зафіксувала найвищу за один день кількість загиблих із початку спалаху, за 24 години у країні загинуло 168 осіб.
Від 10 березня на території всієї Італії запровадили карантинні заходи. Ці надзвичайні заходи триватимуть принаймні до 3 квітня. Низка авіакомпаній та лоукостів припинили рейси до та з Італії. Таких обмежень сучасна Європа ще не знала.
Слідом за Італією наразі зростання заражень фіксують у Франції, Іспанії, Німеччині, потім у Швейцарії, Нідерландах, Великій Британії, Швеції, Бельгії, Австрії та Норвегії, де лише за добу кількість інфікованих зросла на 200 осіб.
Низка європейських країн також запровадили обмежувальні заходи та оголосили карантин у навчальних закладах.
У США влада виявилася неготовою до коронавірусу, у країні через різке зростання інфікованих виник дефіцит тестів. Наразі у США 28 людей померли, ще понад 1 000 заразилися коронавірусом. У штаті Мічиган та Массачусетс були оголошені надзвичайні ситуації, оскільки кількість випадків Covid-19 у США перевищила 1 000.
ВООЗ заявила, що загроза пандемії є "дуже реальною", але підкреслила, що вірус все ще можна контролювати.
3 березня коронавірус дістався і до України. Інфекцію підхопив 39-річний чернівчанин, який напередодні повернувся з дружиною з Італії. За перших симптомів ГРВІ чоловік звернувся до лікаря. Його шпиталізували та помістили на карантин. Контактував чоловік лише з дружиною, яка також була ізольована вдома під наглядом лікарів. Втім, згодом жінку ушпиталили через протести сусідів. Медичних показань для цього не було.
Також у понеділок, 9 березня, у Чернівцях знову госпіталізували людину з підозрою на коронавірус.
У Чернівецькій та Сумській областях запровадили карантин і обмежили масові заходи.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.