Попіл від вулкана Грімcвотн досяг Норвегії, Ісландія покрита сажею

Якщо активність вулкана не спаде, то хмара попелу може дістатися і до Великобританії. До четверга вона може дійти до заходу Франції і півночі Іспанії.

Сила виверження вулкана Грімсвотн знизилася, проте хмара попелу в понеділок може досягти північної Норвегії, а потім протягом тижня, якщо активність вулкана не спаде, дістатися і до Великобританії. До четверга попіл може дійти до заходу Франції і півночі Іспанії.

Вельми значна частина південного сходу Ісландії занурилася в майже повну темряву в результаті рясного випадання попелу. Пошкодив він перш за все саму Ісландію: будівлі, машини й поля в районах випадання попелу покриті товстим шаром сірої сажі.

За даними метеобюро Ісландії, висота викиду вулканом хмари попелу зменшилася на вихідних з 20 до 10-11 кілометрів. У той же час фахівці поки не можуть сказати, чи буде сила виверження знижуватися і далі.

Колишні періоди активності Грімсвотн тривали зазвичай кілька днів і не приводили до перебоїв у міжнародному авіасполучення. Тим не менш, основний ісландський міжнародний аеропорт "Кефлавік" поки закритий.

Грімсвотн, який розташований під льодовиком Ватнайокудль, вивергався в останній раз в 2004 році. Нинішнє виверження по силі значно перевершує торішню виверження Ейяфьятлайокудля.

Геофізик Університету Ісландії Магнус Тумі Гудмундссон повідомив газеті The Christian Science Monitor, що для Грімсвотна це найбільше виверження за останні 100 років.

"Вельми значна частина південного сходу Ісландії занурилася в майже повну темряву в результаті рясного випадання попелу. Але поширюється він зовсім не так швидко, як рік тому - вітер не такий сильний, як був під час виверження Ейяфьятлайокудля", - пояснив учений.

Раніше ісландські метеорологи заявляли, що виверження Грімсвотна не призведе до припинення авіасполучення у значній частині Європи, як це було при виверженні вулкана Ейяфьятлайокудль навесні 2010 року.

Читайте також:

Вчені чекають на виверження більш потужного ісландського вулкана

Виверження вулкана коштувало авіакомпаніям 1,7 мільярда доларів

Вимовити назву ісландського вулкана можуть лише 0,005% людей

ВідеоПопіл від вулкана Грімcвотн досяг Норвегії, Ісландія покрита сажею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: