На Львівщину таки прибули молдовські військові попри примхи свого президента

Близько 60 молдовських військових приїхали до Яворівського військового полігону.

Представник Міністерства оборони України Олександр Поронюк повідомив, що сьогодні, 8 вересня, до України прибув підрозділ військових Збройних сил Молдови для участі в військових навчаннях НАТО Rapid Trident-2017.

Про це інформує УНІАН.

Іноземні військові нині базуються на Львівщині, в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що розташований на Яворівському військовому полігоні. Поронюк розповів, що, окрім близько 60 військових з Молдови, яким президент країни Ігор Додон заборонив їхати на міжнародні навчання, також прибувають військові з інших країн-учасниць.

ВідеоВійськові з Молдови візьмуть участь у навчаннях НАТО попри заборону президента країни

До слова, Ігор Додон вимагає негайної відставки в.о. міністра оборони Георгія Галбури, одного з тих, хто вирішував, чи братиме участь молдовський підрозділ в навчаннях НАТО на території України. Додон підкреслив, що "підписав наказ про заборону в будь-яких діях, навчаннях, стажуваннях, курсах за кордоном без попередньої згоди президента". "Тепер ніхто не залишає територію РМ без письмової згоди Верховного головнокомандувача. Я не хочу блокувати щось, але не допущу порушення Конституції та закону", - заявив президент.

Додон переконує, що у такий спосіб склалася безпрецендентна ситуація після того, як уряд спробував помилково інтерпретувати положення законодавства, оскільки в постанові йдеться про участь у стажуванні, а не в навчаннях.

Нагадаємо, що президент Молдови Ігор Додон наказав провести перевірки у військових частинах після того, як всупереч забороні військовослужбовці вирушили до України. Прем'єр-міністр Павло Філіп наголосив, що у Додона немає вагомих причин забороняти молдавському контингенту брати участь у військових навчаннях. Загалом, у Rapid Trident 2017 на Львівщині візьмуть участь близько 1,8 тисячі військовослужбовців із 14 країн.

Усупереч незгоді президента військові Молдови вирушити на навчання НАТО до України

Залиште свій коментар