На Львівщину таки прибули молдовські військові попри примхи свого президента

Близько 60 молдовських військових приїхали до Яворівського військового полігону.

Представник Міністерства оборони України Олександр Поронюк повідомив, що сьогодні, 8 вересня, до України прибув підрозділ військових Збройних сил Молдови для участі в військових навчаннях НАТО Rapid Trident-2017.

Про це інформує УНІАН.

Іноземні військові нині базуються на Львівщині, в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що розташований на Яворівському військовому полігоні. Поронюк розповів, що, окрім близько 60 військових з Молдови, яким президент країни Ігор Додон заборонив їхати на міжнародні навчання, також прибувають військові з інших країн-учасниць.

ВідеоВійськові з Молдови візьмуть участь у навчаннях НАТО попри заборону президента країни

До слова, Ігор Додон вимагає негайної відставки в.о. міністра оборони Георгія Галбури, одного з тих, хто вирішував, чи братиме участь молдовський підрозділ в навчаннях НАТО на території України. Додон підкреслив, що "підписав наказ про заборону в будь-яких діях, навчаннях, стажуваннях, курсах за кордоном без попередньої згоди президента". "Тепер ніхто не залишає територію РМ без письмової згоди Верховного головнокомандувача. Я не хочу блокувати щось, але не допущу порушення Конституції та закону", - заявив президент.

Додон переконує, що у такий спосіб склалася безпрецендентна ситуація після того, як уряд спробував помилково інтерпретувати положення законодавства, оскільки в постанові йдеться про участь у стажуванні, а не в навчаннях.

Нагадаємо, що президент Молдови Ігор Додон наказав провести перевірки у військових частинах після того, як всупереч забороні військовослужбовці вирушили до України. Прем'єр-міністр Павло Філіп наголосив, що у Додона немає вагомих причин забороняти молдавському контингенту брати участь у військових навчаннях. Загалом, у Rapid Trident 2017 на Львівщині візьмуть участь близько 1,8 тисячі військовослужбовців із 14 країн.

Фотогалерея Усупереч незгоді президента військові Молдови вирушити на навчання НАТО до України (4 фото)

Залиште свій коментар