Популярність Сталіна в Росії стрімко зростає

Усе більше росіян оцінюють правління Йосипа Сталіна позитивно. На думку експертів, таким чином люди "протестують" проти чинної влади.

Кількість росіян, які схвалюють політику Йосипа Сталіна, за останні чотири зросла майже удвічі. Експерти пов'язують це зі зростанням суспільного невдоволення щодо чинної влади і з провалом курсу на "десталінізацію", який нещодавно оголосили правозахисники.

Згідно з опитуванням Всеросійського центру дослідження громадської думки, з кожним роком все більше росіян вважають, що роль Сталіна в історії Росії була радше позитивною: якщо у 2007 році таких людей було 15%, то цієї весни їх вже 26%.

Директор центру Валерій Федоров вбачає кілька причин цього. Однак з них, за його словами, перемога у Великій Вітчизняній війні, яка у свідомості багатьох досі пов'язана з особистістю Сталіна.

Тележурналіст Микола Сванідзе називає симпатії до радянського вождя "протестним голосуванням".

"Коли люди голосують за Сталіна. вони голосують проти сьогоднішньої дійсності: проти злочинності, корупції і безсилля влади", - заявив він.

Політолог Дмитро Андрєєв ще різкіший в оцінках: "Головна причина - це стан чинного режиму, корумпованого, імпотентного, не здатного ні на що. Куди не кинь - суцільні поразки".

Деякі експерти покладають провину за популярність Сталіна на ЗМІ, що тиражують його образ, і офіційну позицію держави, яка залишається двобічною.

З одного боку - прем'єр Володимир Путін, який закликає "не закидати вождя камінням". З іншого боку - президент Дмитро Мєдвєдєв, який висловлюється про роль Сталіна в історії Росії гранично жорстко.

Нещодавно Рада з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ розробила програму "Про увічнення пам'яті жертв тоталітарного режиму і про національне примирення". Журналісти одразу охрестили програму "планом десталінізації".

Серед іншого автори цієї програми пропонували заборонити особам, які публічно заперечують злочини сталінізму, перебувати на державній службі.

Однак, судячи з останніх соціологічних опитувань, росіяни не підтримали курс на "десталінізацію": 45% вважають її міфом, яка не має нічого спільного з реальними завданнями, що стоять перед країною.

Читайте також:

У московському храмі моляться на ікону зі Сталіним

На Європейській площі в Києві збираються встановити пам'ятник Сталіну

В Росії відмовилися розвінчувати культ Сталіна

Політологи побачили початок кризи: Росія повертається в кінець 1980-х

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: