Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Час людям дізнатися, що відбувалося: онук Назарбаєва розповів про корупцію в Казахстані і попросив політичний притулок

Йдеться про мільярди доларів США.

Онук першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Айсултан Назарбаєв попросив у Великої Британії політичного притулку і розповів про масштабну корупцію в країні.

Як він 13 лютого написав на своїй сторінці в Facebook, таке рішення пов'язане з тиском на нього з боку сім'ї, а також тим, що він має інформацію про високомасштабну корупцію між урядом Росії і Казахстану.

"...Наразі на мене намагається тиснути сім'я по-всякому, і мені довелося йти на кардинальні заходи: Я прошу у Великої Британії політичний притулок. Мої останні п'ять років укриті сірими смугами. Час людям дізнатися, що насправді відбувалося і чому! Вся справа в тому, що я маю інформацію про високомасштабну корупцію між урядом Росії і Казахстану. Я кажу про мільярди доларів США, вкрадених у народу Казахстану. Я опинився в центрі цієї жадібності і ненаситності моєї сім'ї, а зокрема, моєї мами (Дариги Назарбаєвої та її чоловіка Кайрата Шарипбаєва)", - повідомив Айсултан.

За його словами, корупція була у газовій сфері, де за копійки казахстанський газ продавали російському "Газпрому".

"Там існує компанія-прокладка і на ній формується прибуток близько 1,5 млрд доларів США на рік. Гроші осідають в Сингапурі і там вони діляться між російською верхівкою, гаманцями Володимира Путіна, а зокрема, Олексія Міллера, керівника російського "Газпрому". Що стосується Казахстану, то прибуток близько 700 млн доларів на рік, ділиться між Тимуром Кулібаєвим і Кайратом Боранбаєвим, моїм колишнім тестем. Так от, коли моя мати і її чоловік, Кайрат Шарипбаєв, захотіли забрати цей контракт собі, у Тимура Кулібаєва і Кайрата Боранбаєва, я опинився в епіцентрі цієї жадібності. Виявляється, їм було мало того, що вони вже і так мають! Я став на бік свого тестя, і тим самим поставив себе під удар!", - написав Айсултан.

Також він зізнався, що вживав наркотики і що його мати і її чоловік налаштовували першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва проти онука, а також наймали приватні детективні компанії, щоб знайти на Айсултана компромат, але крім наркотиків нічого не було.

Нібито потім його упіймали і силою накололи психотропними речовинами і відправили у в'язницю в місто Орел під Москвою на 14 місяців, під приводом проходження курсу лікування.

"Усі 14 місяців я витримав лише з почуття злості й помсти! Завдяки Альнуру Мусаєву, російські спецслужби витягнули мене звідти і вся моя сім'я перелякалася!", - розповів Айсултан.

Також за його словами, мати продовжувала його переслідувати, змусила змінити прізвище і він був змушений виїхати з країни і всі деталі про це можна буде прочитати в його інтерв'ю Times.

Нагадаємо, 29-річний Айсултан Назарбаєв - син старшої доньки експрезидента Казахстану Дариги Назарбаєвої і його опального зятя, нині покійного Рахата Алієва. Він закінчив Королівську військову академію в Сандхерсті і був зарахований у штат головного розвідувального управління міністерства оборони Казахстану. У 2017 році Айсултан працював у федерації футболу Казахстану.

У жовтні 2019 року Айсултан, який напав у Лондоні на поліцейського, отримав умовний термін. Вирок передбачає випробувальний термін 18 місяців, продовження лікування від наркозалежності, громадські роботи і штраф.

Відео Онука Назарбаєва звинувачують у нападі на поліцейського у Лондоні

У британській столиці провели попередні слухання у справі Айсултана Назарбаєва. Він, за словами обвинувачення, на початку червня влаштував дебош в одному з лондонських готелів і погрожував вкоротити собі віку. А за два дні схожа ситуація виникла у квартирі, тоді сусіди викликали поліцію. Айсултан Назарбаєв під дією наркотиків напав на поліцейського, вдарив і вкусив його. Сам онук казахського лідера провину заперечує.  

Онука Назарбаєва звинувачують у нападі на поліцейського у Лондоні

Залиште свій коментар

Вибір редакції