Поранений президент Ємену прибув до Саудівської Аравії

Достовірної інформації про характер і тяжкість отриманих Салехом поранень немає. За даними джерел, він отримав опіки обличчя та голови, а також осколкові поранення.

Президент Ємену Алі Абдулла Салех прибув до Саудівської Аравії. Літак, на борту якого перебував Салех, пізно ввечері в суботу, 4 червня, здійснив посадку на військовій базі в Ер-Ріяді. Про це повідомили представники влади Саудівської Аравії, що побажали залишитися неназваними. Президент Ємену наразі доставлений у військовий госпіталь.

Як відомо, Алі Абдулла Салех 3 червня постраждав під час обстрілу президентської резиденції в столиці Ємену - Сані. Опозиція оголосила про загибель Салеха, проте ця інформація не підтвердилася. Незабаром після обстрілу резиденції Салех виступив з радіозверненням, спростувавши чутки про свою смерть.

Пізніше влада Ємену підтвердила, що Салех постраждав у результаті обстрілу резиденції, проте не стала повідомляти, які поранення отримав президент і в якому стані він знаходиться.

Вранці 4 червня з'явилися повідомлення, що Салех відправився на лікування до Саудівської Аравії. Спочатку влада Ємену ці повідомлення спростовувала, заявляючи, що президент Салех не збирається залишати країну. Однак увечері 4 червня представники уряду Ємену підтвердили намір Салеха пройти курс лікування в Саудівській Аравії.

Достовірної інформації про характер і тяжкість отриманих Салехом поранень немає. Джерела, близькі до уряду Ємену, повідомляють, що президент отримав опіки обличчя, голови і рук, які не загрожують його життю. Натомість за даними джерела в оточенні Салеха, президент Ємену не тільки отримав опіки обличчя та голови, а й осколкові поранення.

Один з осколків, за словами джерела, потрапив Салеху трохи нижче серця.

На час відсутності Салеха обов'язки президента Ємену і головнокомандувача буде виконувати віце-президент Абдураба Мансур Хаді. За планом мирного врегулювання ситуації в Ємені, запропонованому в квітні радою співробітництва арабських держав Перської затоки, Салеху пропонувалося передати владні повноваження саме віце-президенту Хаді. Проте глава Ємену план, запропонований Радою, куди входять Кувейт, Катар, Саудівська Аравія, Бахрейн, Оман і ОАЕ, відкинув.

В Йемені в кінця січня 2011 року почати масові виступи, учасники яких вимагали відставки Салеха, що знаходиться при владі більше 30 років. Салех негайно покинути свій пост, як цього вимагали демонстранти, категорично відмовився.

В кінці травня ситуація в Ємені різко загострилася, після того, як лояльні Салеху війська спробували взяти штурмом будинок лідера племінного союзу Хашід шейха Садика аль-Ахмар. Прихильники лідера племінного союзу не тільки відбили штурм, а й узяли під свій контроль частину столиці Ємену. У Сані та інших частинах країни почалися збройні зіткнення між прихильниками і супротивниками Салеха, на бік опонентів президента перейшли деякі військові підрозділи.

Читайте також:

Опозиція Ємену заявила, що президент сам організував замах на себе

Поранений президент Ємену звернувся до народу

На столицю Ємену почали наступ тисячі озброєнних опозиціонерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: