Поразка партії Обами на виборах в США розчарувала Росію

Поразка демократів на чолі з Обамою на виборах в США засмутила ряд країн Азії та Росію, що, в свою чергу, може спровокувати напружені відносини між країнами.

Поразка демократичної партії Барака Обами на проміжних виборах до Конгресу США засмутила Росію. У Москві бояться, що це спровокує відхід від принципів "перезавантаження" двосторонніх відносин і викличе зростання напруженості.

Разом з Росією засмутилися ряд країн Азії. Проте Китай і Ізраїль підбадьорилися, а охоплені війною Ірак і Афганістан практично не помітили важливого для Америки голосування.

За словами міжнародних спостерігачів, перемога республіканців на проміжних виборах втягне президента Обаму у внутрішні політичні чвари. Більш спірне питання: чи вплине перспектива нових внутрішніх суперечностей на міжнародні ініціативи США, такі як зміцнення зв'язків з азіатськими державами і спроба "перезавантаження" відносин з Росією.

Основне побоювання країн Південно-Східної Азії полягає в тому, що адміністрація Обами відвернеться від своїх спроб зробити США противагою зростаючому впливу Китаю в регіоні. Пекін, зі свого боку, сподівається, що зосередженість республіканців Конгресу на внутрішніх проблемах засмутить ці плани. Китай в цілому зацікавлений у республіканських демократичних президентах, схильних приділяти більше уваги питанням щодо прав людини.

Результати американських виборів схвалили деякі ізраїльтяни правих поглядів. Вони бачать у поразці Демократичної партії Барака Обами знак того, що президент США відтепер втратить свої здібності мирити ізраїльтян з палестинцями.

У ході минулих виборів правляча Демократична партія втратила більшість у палаті представників, але зберегла невелику перевагу в сенаті - верхній палаті Конгресу. Президент Барак Обама назвав це сигналом, що керівництву країни слід краще працювати, і пообіцяв співпрацювати з республіканцями.

У той же день Міжнародний комітет Держдуми РФ скасував рекомендацію ратифікувати договір по СНО, підписаний Обамою та Дмитром Мєдвєдєвим у Празі, і знову вивчить цей документ.

"У мене викликає велике занепокоєння ратифікація сенатом США цього договору з урахуванням результатів минулих проміжних виборів. Якщо це не зможуть зробити в якості "кульгавої качки" сенатори колишнього скликання в найближчі тижні, то шанси на ратифікацію документа новим складом Сенату будуть радикально нижче, ніж досі", - сказав голова комітету Костянтин Косачев.

Держсекретар США Гілларі Клінтон, проте, запевнила, що до кінця року США напевно ратифікують новий протиракетний договір.

"Ми сподіваємося, що нам вистачить голосів для того, щоб він був схвалений Сенатом. Питання тільки в тому, коли він буде винесений на голосування", - наголосила Клінтон.

Як повідомлялося раніше, у США 2 листопада відбулися так звані проміжні вибори до Конгресу. В результаті, переобрані всі члени Палати представників і 37 зі 100 сенаторів.

Читайте також:

Обама обійшов Путіна у рейтингу найвпливовіших людей світу

Вибори в США: опозиційні республіканці здобувають більшість в Конгресі

У США стартують вибори до Конгресу

Американські студенти освистали Барака Обаму

ВідеоВибори в США: опозиційні республіканці здобувають більшість в Конгресі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: