Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко і Гутерреш домовилися про візит в Україну заступника генсека ООН з політичних питань

Точна дата зустрічі поки не озвучується.

Президент Петро Порошенко і Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш домовилися про візит в Україну заступника Генсека з політичних питань. 

Мета візиту - продовжити зусилля зі звільнення українських заручників і почати діалог з підготовки миротворчої місії ООН на Донбасі, заявив заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв.

Про це пише Укрінформ.

«Була пропозиція використати так звані «Добрі послуги» з боку Генсекретаря. Ця пропозиція була з інтересом вислухана», - відповів Єлісєєв.

Він пояснив, що під час зустрічі президент передав листи звернення від родичів і всіх українців з вимогою негайно безумовно звільнити українських моряків і вчергове звернувся до Генсека ООН з проханням використати повноваження, надані статутом ООН, для виконання цієї гуманітарної місії.

«Друге, це, звісно, направлення так званої технічної оціночної місії секретаріату ООН на Донбас для того щоб підготувати пропозиції щодо параметрів можливої миротворчої операції. Президент чітко заявив : у повноваженнях Генерального секретаря є така можливість, для цього не потрібна згода будь-якої країни члена ООН або постійного члена ради безпеки».

Єлісєєв додав, що сподівається на зрушення цього питання.

«Зокрема домовлено про візит в Україну найближчим часом заступника генсекретаря з політичних питань для того щоб уже почати цей діалог», - пояснив він.

Водночас заступник голови адміністрації президента поки не назвав дату можливого візиту.

ВідеоЗасідання Генасамблеї ООН розпочнеться із виступу Петра Порошенка

Генеральна асамблея ООН уперше обговорює ситуацію на тимчасово окупованих територіях України, називаючи їх саме так. Засідання, символічно присвячене 5-й річниці російської агресії, розпочнеться в Нью-Йорку з хвилини на хвилину із виступу президента України Петра Порошенка. 

Засідання Генасамблеї ООН розпочнеться із виступу Петра Порошенка

Залиште свій коментар

Вибір редакції