Порошенко і Клімкін пов'язали визнання Путіним документів ОРДЛО з конференцією в Мюнхені

Дата публікації
Порошенко і Клімкін пов'язали визнання Путіним документів ОРДЛО з конференцією в Мюнхені

Президент говорив про цинізм, а міністр назвав указ глави РФ свідомою ескалацією.

На Мюнхенській конференції з безпеки в основний день проведення форуму пролунали позитивні сигнали для України. Ключові спікери канцлер Німеччини Ангела Меркель і віце-президент США Майк Пенс підтримали територіальну цілісність України та заявили про відповідальність Росії за дії в Україні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прикметно, що це була взагалі єдина згадка про РФ в усьому виступі Пенса, більше в жодному контексті він Росію не згадував. "Що стосується Росії, вона повинна нести відповідальність за свої дії в Україні. Необхідно досягти, щоби Росія виконувала мінські угоди, починаючи з деескалації ситуації", - заявив представник США. А Меркель визнала, що для політичного виконання угод потрібен сталий режим тиші, тож підстав їх виконувати формально немає. Однак вона схвалює, що Україна паралельно погодилася розпочати політичний процесс – працює у відповідних групах у Мінську. "Тут є дві великі проблеми. Мінські угоди виходили з того, що всі політичні кроки почнуться в день перший після перемир'я. Але вийшло по-дурному, що режиму тиші не було вже тоді, коли угода набрала чинності. Тоді йшли бої за Дебальцево. І ми жодного разу не мали довше 4-5 днів режиму тиші. Тому якщо підходити до цього формально, то взагалі неможна говорити про якийсь політичний процес. Але оскільки тут усі цивілізовані люди, Україна погодилася, попри це, паралельно вести політичний процес", - заявила канцлер ФРН.

Позитивні сигнали для України та конфуз Лаврова: другий день безпекового форуму у Мюнхені

Позитивні сигнали для України та конфуз Лаврова: другий день безпекового форуму у Мюнхені

Двосторонню зустріч із віце-президентом Сполучених Штатів провів у суботу президент України Петро Порошенко. Це було його перше знайомство із новопризначеним американським чиновником адміністрації Дональда Трампа. Після переговорів український лідер заявив, що адміністрація в Білому домі змінилася, однак підтримка України залишилася. Окремо Порошенко зупинився на останніх новинах із Москви, де визнали документи, що їх видають терористи в ОРДЛО. "Проінформував віце-президента про нещодавнє рішення президента Путіна визнання паспортів окупованих територій так званих "ДНР" і "ЛНР". Для мене це є черговий доказ і російської окупації, і російського порушення міжнародного права. І це відбулося цинічно, під час проведення Мюнхенської конференції по безпеці", - заявив президент України.

Цю ж тему порушив і міністр закордонних справ Павло Клімкін. На його думку, Путін свідомо йде на загострення конфлікту, визнаючи документи маріонеткових республік, і в часі це рішення було розраховано так, аби про нього міністри "нормандського формату" дізналися тільки після зустрічі. "На жаль, зустріч відбулася раніше, ніж ми отримали інформацію про указ президента Росії. Тоді б, звичайно, я зовсім по-іншому зреагував на те, що робиться. Оскільки це – логіка свідомої ескалації", - зауважив керівник української дипломатії.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Наступна публікація