"Порошенко обіцяв – нічого не зробив": Лукашенко розповів, як намагався домовитись про обмін білоруського шпигуна на Шаройка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, Білорусь має всі докази провини українця.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів, як намагався домовитись із колишнім президентом України Петром Порошенком про взаємне звільнення підозрюваних у шпигунстві білоруса Юрія Політику та українця Павла Шаройка.

Про це він розповів під час зустрічі із українськими ЗМІ, передає БЕЛТА.

"Багато розмов про цих затриманих. Хоча на цю тему я з Порошенком вів розмову. Я йому показую: ось документи: відео, аудіозаписи щодо вашого хлопця. Звання його – полковник. Я Петру Порошенку кажу: слухай, що ти хочеш про нас знати? Я тобі все сам розповім-покажу, документи передам. Навіщо ховатися в посольстві? Це ж негативно впливає на наші відносини", - зазначив Лукашенко.

За його словами, українська сторона не надала жодних доказів щодо затриманого білоруса Юрія Політики, якого затримала СБУ за підозрою у шпигунстві.

"Я кажу: добре, покажіть нам, як ми вам показали, всі матеріали. Ви нам покажіть, що він вчинив протиправні дії і шпигував на території України. Показуйте! Руки вгору піднімемо. Публічно покажіть, притисніть нас до стінки", - розповів білоруський президент.

Лукашенко зазначив, що вони домовились про взаємне помилування Шаройка та Політики одразу після винесення їм вироків, однак тодішній український президент цього не зробив.

"Ми домовилися з Порошенком: ви хочете засудити Політику, засудіть його (у вас суд, особливо зараз, незалежний, на нього не можна натиснути), а ми засудимо Шаройка. Ну і не будемо ... Шкода людей. Про обмін не йдеться. Я відразу ж помилую цю людину. Усе. Домовилися. Ми передали справу до суду, засудили його. Я готовий його помилувати. Порошенко пообіцяв - нічого не зробив. Навіть в суд не направив матеріали, тому що їх немає. Навіть якщо вони є, ми ж домовилися з тобою. Я Порошенку кажу: давайте зробимо, це отруює наші відносини, і люди неправильно розуміють. "Саша, все, заметано, решаем". Чому не вирішується до сих пір?" - підкреслив він.

Президент Білорусі пояснив, що готовий виконати свої домовленості "хоч завтра" і помилувати Шаройка, якщо з боку України будуть відповідні кроки.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року стало відомо про затримання кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка в Білорусі. З'ясувалося, що заарештували його за три тижні до того – 25 жовтня. Тоді ж силовики провели обшук у квартирі, яку він винаймав. 20 листопада представник КДБ Дмитро Побяржин розповів, що Шаройко начебто визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки України і працював у Білорусі під прикриттям журналіста.

Офіційні ЗМІ Білорусі також стверджують, що Шаройко працював під керівництвом українського дипломата, видвореного з Білорусі, і що їхнім завданням начебто було вивчати діяльність уряду Білорусі, МЗС, російського посольства і російських військових об’єктів, "заводити і розвивати знайомства, починати або продовжувати отримання інформації від них". У травні 2018 року Верховний суд Білорусі засудив Шаройка до понад восьми років позбавлення волі.

Відео Вісім років в'язниці отримав затриманий у Білорусі український журналіст Павло Шаройко

Кореспондента "Українського радіо" співробітники білоруського КДБ затримали наприкінці жовтня. Павло Шаройко начебто визнав, що у Білорусії працював під прикриттям на українську розвідку, дані збирав для Міністерства оборони України. У вітчизняному відомстві усе відкидають. 

Вісім років в'язниці отримав затриманий у Білорусі український журналіст Павло Шаройко

Залиште свій коментар

Вибір редакції