Порошенко підписав зі Вселенським патріархом угоду про створення незалежної УПЦ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сторони підписали документ під час зустрічі в Стамбулі.

Президент України Петро Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій під час зустрічі у Стамбулі 3 листопада підписали угоду про створення незалежної Української православної церкви.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Після підписання, глава держави заявив, що це важливий крок для надання Томосу.

"Сьогодні історичний день. Ми уклали угоду про співробітництво та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом, яку разом з Його Всесвятістю ми щойно підписали", - зазначив Порошенко у Twitter.

Нагадаємо, що Петро Порошенко 3 листопада з офіційним візитом прибув у Стамбул. Там в президента запланована низка зустрічей.

Своєю чергою Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що "це виключне право матері-церкви – дарувати автокефалію, коли вона вважає за доцільне, коли всі умови готові для цього процесу".

"Ми переконані, що рішення про автокефалію приведе до єдності всіх православних в Україні", - додав він.

Відео Андрій Парубій офіційно запросив до України Вселенського патріарха Варфоломія

Зробив він це під час зустрічі з патріаршими екзархами. Саме в Раду Владики приїхали, бо звернення українського Парламенту свого часу стало приводом розпочати процес надання українській церкві автокефалії. Тепер цей процес на фінішній прямій: екзархи розповіли, що мали вже безліч зустрічей із представниками духівництва та політиками. 

Андрій Парубій офіційно запросив до України Вселенського патріарха Варфоломія

Раніше, 11 жовтня, Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухваленорішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції