Порошенко та глава МЗС Австрії Курц обговорили посилення економічних та секторальних санкцій проти РФ

Президент заявив про зростання випадків залякування спостерігачів ОБСЄ.

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з чинним головою ОБСЄ, Федеральним міністром Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії Себастіаном Курцом.

Про це повідомляє прес-служба президента.

"Глава держави висловив впевненість, що сьогодні, коли Росія брутально порушує зобов'язання в рамках ОБСЄ, Австрія виходитиме з необхідності відновлення поваги до верховенства права, як у рамках головування в ОБСЄ, так і у питанні збереження, і, у разі необхідності, посилення економічних та секторальних санкцій ЄС проти РФ", - йдеться у повідомленні.

Порошенко привернув увагу до брутального порушення Кремлем Мінських домовленостей, про що свідчить чергове загострення безпекової та гуманітарної ситуації на Донбасі.

Сторони обговорили зростання випадків залякування спостерігачів ОБСЄ з боку проросійських бойовиків. Президент наголосив, що головною метою цього є максимальне обмеження доступу місії до окупованої території аж до повного витіснення СММ ОБСЄ з регіону.

Порошенко закликав Курца активізувати консультації у Відні щодо розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

За його словами, Кремль продовжує здійснювати кроки, спрямовані на інтеграцію захоплених підприємств Донбасу до російської економіки, це підтверджує, що РФ заздалегідь готувала експропріацію українських підприємств на окупованих територіях.

Окремо було обговорено питання деокупації Криму. Порошенко привітав рішення комітету постійних представників ЄС подовжити дію "кримського пакету" санкцій на рік та висловив очікування, що воно буде підтримане на рівні міністрів закордонних справ ЄС 19 червня. 

Нагадаємо, глава місії ОБСЄ в Україні попередив про екологічну катастрофу на ДонбасіПошкодження водоочисних споруд, хімічних заводів і сільськогосподарських підприємств на Донбасі можуть призвести до екологічної катастрофи в регіоні. Про це заявив глава Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан. За його словами, екологічні проблеми поставлять і без того постраждале населення з обох сторін лінії зіткнення у ще більш скрутне становище.

Ертукул Апакан закликав усі сторони конфлікту захистити від руйнування об'єкти цивільної інфраструктури і не допустити екологічної катастрофи. 

Залиште свій коментар