Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко закликав терміново реформувати Радбез ООН щодо правил використання вето

За словами президента, жодне вето не повинно блокувати дії Ради.

У середу, 21 вересня, на засіданні Ради Безпеки ООН президент України Петро Порошенко заявив про необхідність реформування системи Радбезу, зокрема змінити правила обмеження використання країнами-членами права вето у випадках скоєння масових злодіянь.

Про це йдеться на сайті президента України.

Петро Порошенко також підкреслив, що брак реакції з боку ООН на збройну агресію Росії проти України та окупацію Криму дозволив РФ використовувати півострів як військовий форпост для здійснення військової операції в Сирії. За його словами, значна кількість російських військових сил та засобів перекидається в Сирію кораблями, що базуються в Криму.

"Існує абсолютно невідкладна й критична необхідність реформування Ради Безпеки, насамперед у плані застосування права вето. Жодне вето не повинно блокувати дії Ради, коли вона має реагувати на ситуації, пов'язані з масовими злочинами. Враховуючи, що протягом останніх десятиліть через зазначені злочини загинула величезна кількість людей, маємо нарешті розпочати процес усунення цієї перешкоди і забезпечити більшу ефективність Ради Безпеки ООН", - зазначив Петро Порошенко.

Нагадаємо, з 20 вересня проходять загальні дебати 71–ї сесії Генеральної асамблеї організації об'єднаних націй. Щорічні дебати триватимуть до 26 вересня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції