Порошенко закликав терміново реформувати Радбез ООН щодо правил використання вето

За словами президента, жодне вето не повинно блокувати дії Ради.

У середу, 21 вересня, на засіданні Ради Безпеки ООН президент України Петро Порошенко заявив про необхідність реформування системи Радбезу, зокрема змінити правила обмеження використання країнами-членами права вето у випадках скоєння масових злодіянь.

Про це йдеться на сайті президента України.

Петро Порошенко також підкреслив, що брак реакції з боку ООН на збройну агресію Росії проти України та окупацію Криму дозволив РФ використовувати півострів як військовий форпост для здійснення військової операції в Сирії. За його словами, значна кількість російських військових сил та засобів перекидається в Сирію кораблями, що базуються в Криму.

"Існує абсолютно невідкладна й критична необхідність реформування Ради Безпеки, насамперед у плані застосування права вето. Жодне вето не повинно блокувати дії Ради, коли вона має реагувати на ситуації, пов'язані з масовими злочинами. Враховуючи, що протягом останніх десятиліть через зазначені злочини загинула величезна кількість людей, маємо нарешті розпочати процес усунення цієї перешкоди і забезпечити більшу ефективність Ради Безпеки ООН", - зазначив Петро Порошенко.

Нагадаємо, з 20 вересня проходять загальні дебати 71–ї сесії Генеральної асамблеї організації об'єднаних націй. Щорічні дебати триватимуть до 26 вересня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: