Портом "Південний" зайнялася прокуратура

Прокуратура перевіряє договори про використання причалу порту компанією "Трансінвестсервіс", який знаходиться у власності держави.

У конфлікт між ГП "МТП 'Південний'" і компанією "Трансінвестсервіс" (ТІС) втрутилася прокуратура. Вона проводить перевірку законності підписання договору між підприємствами про користання і володіння причалом №16.

За словами заступника генерального прокурора Віктора Кудрявцева, прокуратура Одеської області і Чорноморська транспортна прокуратура почали перевірку діяльності ТОВ "Трансинвестсервіс", що працює в морському торговому порту "Південний".

За його словами, Чорноморська транспортна прокуратура минулого тижня винесла протест проти видачі ТІС свідоцтва Регістра судноплавства на причал №16.

"При видачі свідоцтва були допущені порушення законодавства, і тепер ми вимагаємо його відкликати", - повідомив Кудрявцев.

Він додав, що прокуратура Одеської області під контролем Генпрокуратури проводить перевірку законності підписання Фондом держмайна договору, яким причал переданий у користування ТІС.

"Ми маємо намір звернутися до суду і розірвати цей договір, якщо підтвердиться, що він завдає збитків економіці країни", - сказав Кудрявцев.

Нагадаємо, конфлікт між ТІС і "Південний" виник в кінці минулого року. У листі прем'єр-міністру Юлії Тимошенко керівник ГлавКРУ Микола Сивульський заявив про необхідність повернути державі причали№16 і №17, що знаходяться в оренді у ТІС.

Договір оренди причалу №16 закінчився 1 січня 2009 року, але ТІС продовжував його використовувати. 6 квітня в.о. глави ФДМ Дмитро Парфененко повідомив керівництву ТІС, що "законних підстав для користування майном немає".

Проте вже 9 липня пан Парфененко підписав договір, згідно з яким причал був переданий в користування ТІС на 25 років.

Начальник МТП "Південний" Юрій Крук стверджує, що умови, на яких ТІС одержав причал в користування, невигідні для держави.

Юрист порту Південний Олександр Ілько вважає, що, підписавши договір, ФДМ перевищив законодавчі повноваження.

Він нагадує, що ФДМ може підписувати договори оренди або купівлі-продажу, а не про користування і володіння.

Тим часом начальник юридичної служби ТІС Віталій Кутателадзе стверджує, що ГП "МТП "Південний" уклало аналогічний договір щодо причалу №17. Він вважає абсурдним, що порт має право укладати договори, що стосуються державної власності.

Читайте також:

Уряд вирішив продати 15 обленерго

Тимошенко віддала "Укртелеком" Мінтрансу

Аеропорт Дніпропетровська виставили на продаж

Вінський: "Укртелеком" постраждав від затягнутої приватизації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: