Португалія очолила ЄС

Сьогодні Португалія прийняла від Німеччини головування в Європейському Союзі. Перед нею стоїть кілька невідкладних завдань.

Німеччина передає головування в ЄС Португалії
Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр передав своєму португальському колезі Луішеві Амаду жезл.

Як передає радіо «Свобода», протягом найближчих шести місяців Лісабон сподівається завершити переговори щодо нового європейського договору і провести перший за останні сім років саміт ЄС-Африка. Також Португалія сподівається посилити зв’язки Європи з Бразилією – найбільшою португаломовною країною світу.


Інше важливе завдання Португалії – вирішувати енергетичні проблеми. Нововведення десяти країн ЄС (приміром, Британії, Іспанії та Румунії), що надає право споживачам обирати поставника газу та електрики, планують поширити й на інші країни, де зберігається монополія на їх поставку.

Як повідомив раніше держсекретар Португалії Мануел Лобо Антунес, головним завданням офіційного Лісабона в майбутній період стане проведення міжурядової конференції з розробки проекту нового базового договору про принципи функціонування ЄС. Очікують, що форум почне роботу в португальській столиці 23-24 липня.

”Ми маємо намір запустити роботу міжурядової конференції і завершити її до кінця року - до закінчення терміну португальського головування", - сказав Лобо Антунес журналістам у четвер в Брюсселі.

”Ми не можемо дозволити ще одну невдачу", - сказав він, зауваживши, що учасникам конференції належить "технічно та юридично складна работа".

Так званий "полегшений договір", зміст базової статті якого лідери ЄС схвалили в результаті важких переговорів на саміті 21-23 липня в Брюсселі, покликаний замінити проект європейської конституції, від якої вони вирішили повністю відмовитися.

Процес ратифікації підписаного восени 2004 роки лідерами ЄС конституційного акту було припинено влітку 2005 року після того, як громадяни Франції й Нідерландів на національних референдумах відмовилися підтримати документ.

Держсекретар Португалії розраховує також до чергового саміту Росія-ЄС досягти успіху в розблокуванні ситуації з початком переговорів про висновок нової двосторонньої базової угоди про партнерство і співпрацю. 

Прем'єр Португалії Сократес і президент Європарламенту Пьоттеринґ
news.yahoo.com
Прем'єр-міністр Португалії Жозе Сократес і президент Європарламенту Ганс-Ґерт Пьоттеринґ тиснуть один одному руку.

Термін дії угоди закінчується в листопаді 2007 року. Напередодні саміту Росія-ЄС в листопаді минулого року Польща наклала вето на початок переговорів про висновок нової угоди, зокрема, зажадавши від Росії зняти ембарго на поставки польської сільгосппродукції.

”Я сподіваюся, що до наступного саміту ми зможемо досягти в цьому питанні певного успіху", - сказав він.

За його словами, для цього необхідні зусилля з обох боків.

"Необхідно зміцнити вже досягнуте і працювати на цій основі для зміцнення відносин, подолання розбіжностей у поглядах, аби пом'якшити ту турбулентність, що віднедавна виникла у відносинах між ЄС і Росією", - сказав держсекретар Португалії.

Крім уже згаданих пріоритетів, Лобо Антунес назвав також боротьбу з нелегальною міграцією і кліматичними змінами.

Держсекретар Португалії висловився за прийняття Туреччини до ЄС і виконання зобов'язань перед іншими країнами-кандидатами за умови реалізації ними вимог Брюсселя. Крім того, Лобо Антунес заявив про необхідність вирішит питання про статус Косово з урахуванням інтересів всіх сторін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: