Португалія увійшла до Ради безпеки ООН

Португалія зайняла на найближчі два роки місце серед 15-ти країн у Раді безпеки ООН.

12 жовтня пройшло таємне голосування, в ході якого Генеральна асамблея ООН обрала нових непостійних членів Ради безпеки - орган ООН, який володіє найбільшими повноваженнями .

Найбільше голосів набрала Індія (187), далі йдуть ПАР (182), Колумбія (186) і Німеччина (128). Португалія набрала 122 голоси, а Канада - 114. Інтрига виборів цього року полягала в тому, що на два непостійних місця в Радбезі претендували три країни - Німеччина, Канада і Португалія.

За результатами першого туру, який виявив лише одного нового непостійного члена РБ від західноєвропейської групи, голова Генасамблеї оголосив другий тур - за участю Португалії та Канади.

Тим не менше, незабаром після цього представник Канади Джон Макніл заявив, що Оттава знімає свою кандидатуру, дозволяючи Португалії зайняти на найближчі два роки місце в Радбезі.

Зазначимо, що Канада була членом Ради безпеки ООН шість термінів. Для Португалії це буде третій термін.

Рада безпеки ООН є головним міжнародним органом, що відповідає за підтримання миру і безпеки на планеті. Він складається з 15 членів: п'яти постійних членів з правом вето (США, Росія, КНР, Франція, Великобританія) та десяти непостійних, які обираються на два роки Генеральною асамблеєю ООН. Рішення Радбезу обов'язкові до виконання всіма державами ООН.

Щорічно Генеральна асамблея обирає на дворічний термін п'ять з десяти непостійних членів РБ. Розподіл десяти непостійних місць здійснюється на регіональній основі: п'ять - для країн з Азії та Африки; одне - для країни зі Східної Європи, два - для країн Латинської Америки і Карибського басейну, два - для Західної Європи та інших країн.

Читайте також:

Іран продовжує збагачувати уран, ігноруючи ООН

Росія очолила Раду Безпеки ООН

Рада безпеки ООН відмовилася звинуватити КНДР у загибелі корвета "Чхонан"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: