Порушено кримінальну справу проти журналіста, який висвітлював аварію на ГЕС

Афанасьєв володів достовірною і офіційною інформацією про те, що на станції йдуть "безперервні роботи з ліквідації наслідків".

УВС по Абакану порушило кримінальну справу проти головного редактора хакаського інформаційного сайту Новый фокус Михайла Афанасьєва.

Про це в четвер, 20 серпня, повідомила прокуратура Хакасії.

Афанасьєва обвинувачують в "наклепі, пов’заним з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого злочину" (293 КК РФ). На думку УВС, журналіст поширював свідомо неправдиві дані про ситуацію навколо аварії на Саяно-Шушенській ГЕС.

Як зазначає прокуратура, Афанасьєв володів достовірною і офіційною інформацією про те, що на станції йдуть "безперервні роботи з ліквідації наслідків аварії та вживаються всі необхідні заходи з пошуку без вісті зниклих людей".

Тим не менше, зазначається в повідомленні, він поширив у "Новом фокусе"  "свідомо помилкові дані, що паклюжать честь, гідність і підривають ділову репутацію керівництва республіки та Саяно-Шушенської ГЕС".

У даний час прокуратура Хакасії перевіряє іншу інформацію про аварію на СШ ГЕС, розповсюджену в ЗМІ на території республіки.

Афанасьєв у своєму блозі в Живому Журналі rukhakasia повідомив, що ввечері 19 серпня у нього було вилучено ключі від квартири, мобільний телефон і системний блок.

Журналіст уточнив, що за порушену проти нього кримінальну справу в якості свідків проходять його колеги Ерік Чернишев та Григорій Назаренко, які працювали на місці аварії. Повідомляється, що у них також вилучено мобільні телефони та системні блоки.

У середу Афанасьєв розмістив у своєму блозі запис, який швидко розповсюдився по інтернету. У ньому йдеться, що в затоплених приміщеннях ГЕС залишаються живі люди, стукіт яких нібито чують рятувальники.

Автори повідомлення, підписаного Афанасьєвим, Чернишовим та Назаренком, стверджують, що є тільки один спосіб врятувати людей - закрити водостік СШ ГЕС і повністю відкрити затвори на Майнській ГЕС, після чого, на їхню думку, рівень води в машинній залі знизиться.
Пізніше цю пропозицію розкритикували багато коментаторів та спеціалістів.

Глава МНС Сергій Шойгу, коментуючи в інтерв'ю Российской газете це повідомлення, заявив: "Люди в нещасті, а їм підкидають неперевірену інформацією, брехня по суті, про те, що тут ніхто нічого не робить <...> Усіх цих хлопців потрібно карати жорстко, як і тих, хто в перші дні нагрівають руки на людських тривогах, піднімають ціни на бензозаправці і в магазинах, збираючи ще більші черги ".

Аварія на Саяно-Шушенській ГЕС, яка є найбільшою в Росії, відбулася 17 серпня о 8:13 за місцевим часом. НП сталася під час проведення ремонтних робіт. Було зруйновано другий гідроагрегат станції, в результаті чого машинний зал затопило.

Як раніше повідомила РосГідро, фахівці прийшли до висновку, що причиною аварії на ГЕС став зрив кришки турбіни в машинній залі. Проте глава МНС Сергій Шойгу попросив не озвучувати версії трагедії до остаточних висновків слідства.

За останніми даними, в результаті аварії загинуло 17 осіб, ще близько 60 числяться зниклими без вісті.

Читайте також:

Число загиблих при аварії на ГЕС в Хакасії зросло до 17 людей

Госпіталізований відповідальний за ліквідацію аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

Шансів знайти живих людей на місці затоплення Саяно-Шушенської ГЕС не залишилося

Аварія на Саяно-Шушенській ГЕС. Фоторепортаж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: