"Посадка, від якої завмирає серце": як західні ЗМІ писали про вчинок українського пілота у Туреччині

Олександра Акопова називають героєм.

Вчинок українського пілота Олександра Акопова, який зміг посадити аварійний літак в аеропорту Стамбула і врятувати майже 130 людей, не оминули увагою західні медіа. У заголовках до новини вчинок пілота описується як "героїчний", "неймовірний", "вражаючий", "такий, від якого завмирає серце".

ВідеоВ аеропорту Стамбула пілот-українець звершив дивовижну посадку літака

Американське видання NY Post пише: "Українського пілота називають героєм - за безпечну посадку літака після того, як лобове скло лайнера було розбито градом розміром з м'яч для гольфу".

Далі журналісти нагадують, що літак із 121 пасажиром та 6 членами екіпажу злетів у напрямку Кіпра, але майже одразу змушений був повернутися через страшенну негоду. Акопов отримав дозвіл приземлитися від Стамбульського аеропорту Ататюрк, який був закритий через шторм. І він зробив це, незважаючи на те, що працівники аеропорту казали йому: "Він не зможе приземлитися, він не приземлиться".

"Пасажири схопилися зі своїх місць і кричали, коли літак робив посадку, а потім вибухнули аплодисментами", - пише NY Post.

Британське видання The Telegraph також згадує про напруженість, яка була усередині салону під час посадки літака. "Ще одне відео, зроблене всередині салону, показало пасажирів, які сидять на своїй місцях під час важкої посадки. Також було чути крики". Але зрештою усе обійшлося і Акопов за свій вчинок був нагороджений національним орденом "За мужність".

Після посадки капітан Акопов сказав: "Я літаю протягом 30 років. Ну, ви бачили посадку літака? Чи було це добре? Пасажири живі. Це нормально. Це наша професійна надійність".

The Telegraph зазначає, що пілоти тренуються для того, щоб вміти робити "приземлення за приладами", коли видимість ускладнена, і вони повинні вміти для цього користуватися інструментами на дошці приборів, а також даними радіосигналів від аеропорту.

Британський щоденний таблоїд Daily Star описує "вражаюче відео" приземлення літака під керівництвом Олександра Акопова. "На борту пасажири плакали та молилися, щоб літак не розбився, коли він робив аварійну посадку", - пише видання.

Журналісти переповідають слова Акопова після приземлення, який розповідав, що він і всі члени екіпажу святкували так, наче це був їхній "другий день народження". "Це було важко, але головне, що люди живі", - сказав український пілот.

Ще один британський таблоїд The Daily Mail описує "неймовірні кадри" аварійної посадки літака, від якої "завмирає серце". "Він врятував життя 121 пасажира та 6 членів екіпажу, посадивши Airbus A320, незважаючи на безжальні вітри, дощ і град, які пошкодили фюзеляж і лобове скло літака", - пише видання.

Indenpendent також називає приземлення літака таким, від якого "завмирає серце" , і нагадує, що Акопов нічого не міг бачити, оскільки "гігантський град розбив лобове скло його сильно пошкодженого літака".

"Пасажири вибухнули аплодисментами після того, як літак благополучно зупинився після грубої посадки на мокрій злітній смузі. Пілоти сусідніх літаків відсвітили свої вогні, а деякі пішли на борт, щоб особисто привітати капітана Акопова", - пише видання.

ВідеоПорошенко підписав указ про нагороду українського пілота, який посадив аварійний літак в Стамбулі

Залиште свій коментар