Посланник ООН зустрівся з урядом М'янми

Спеціальний посланник генерального секретаря ООН Ібрагім Гамбарі зустрівся з лідерами уряду М’янми.

Ібрагім Гамбарі
Lenta.ru
Уряд Бірми провів зустріч із посланником ООН не в Янгоні, де відбуваються масові акції протесту, а в місті Нейп’єдо, куди хунта перенесла столицю минулого року.
Спеціальний посланник генерального секретаря ООН Ібрагім Гамбарі, який напередодні прибув до столиці М’янми Нейп’єдо, зустрівся з лідерами уряду країни, повідомляє Associated Press у неділю.

Головне послання генсека ООН Пан Гі Муна до влади країни - відмовитися від насильства проти мирних демонстрантів, зокрема буддистських ченців.

Гамбарі зустрівся з чинним прем'єром, заступником голови МЗС, міністрами інформації й культури М’янми, а також із лідером опозиції Аун Сан Су Чи, яка вже декілька років знаходиться фактично під домашнім арештом, йдеться в заяві ООН.

Про результати зустрічей нічого не повідомлено. Спецпосланник ООН поки не зустрівся з лідером військової хунти генералом Таном Шві (Than Shwe) або його заступником, зауважує агенція.

”З дипломатичними навиками Гамбарі обставини буде успішно розв’язано", - сказав агенції один із дипломатів ООН.

Масові демонстрації проти влади поновилися в суботу у великих містах М’янми. Незважаючи на те, що влада придушила великі акції протесту, кількасот людей зібралися на демонстрацію в найбільшому місті М’янми, колишній столиці Янгоні.

Як повідомляє ВВС, влада США висловила занепокоєння з приводу того, що військове керівництво М’янми провело зустріч з Гамбарі в Нейп’єдо, хоча спочатку він прилетів до Янгону, де відбуваються наймасовіші акції протесту.

США вважають, що посланника ООН намагаються відсторонити від спілкування з простими людьми. Раніше Вашингтон оголосив про посилення санкцій проти правлячого військового режиму М’янми за придушення демонстрацій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: