Послідовник Димовського розповів про жахи у військовій прокуратурі

Працівник військової прокуратури в Сочі виклав відеозвернення до влади на YouTube, наслідувавши приклад майора міліції Димовського.

Чинний працівник сочинської військової прокуратури Олександр Попков наслідував приклад своїх колег-правоохоронців з Росії і пішов зі своєю правдою в YouTube.

Розмістити свій десятихвилинний ролик його спонукав аналогічний вчинок майора Олексія Димовського з Новоросійська.

Молодий капітан юстиції каже, що йому набридло обговорювати неподобства на кухнях чи кулуарно з колегами. Зараз же він сподівається, що шляхом гласності можна буде хоч щось змінити.

"Хотів би підтвердити слова, що стосуються принизливого, ганебного матеріального становища більшості співробітників міліції, - заявив Попков. - От вони й змушені шукати будь-які джерела заробітку, в основному нелегальні. Про це всі знають, тут нічого доводити не потрібно".

Справа не тільки в міліції, справа в системі, в усьому відношенні, пояснює Попков, це стосується і шкіл і лікарень в Росії. Що стосується його роботи, то там основне завдання - гонитва за показниками. Нікого не хвилює ні реальний порядок у військах, ні права офіцерів та громадян, ні людські долі.

Показники піднімають різними способами - наприклад, з однієї справи швидко множаться два або три. "Особистий побутовий мордобій" слідчі можуть представити як "жахливий неуставняк", розповідає Попков. Причому у всіх справ одна перспектива - суд. Припинення ж справи означає мінус у роботі, втрачені "зірочки" на погонах і посади.

Якщо справу все ж припиняють, то не вибачаються перед фігурантами, як це належить за законом. Навіть навпаки: справу "відкладають вбік", а якщо людина буде скаржитися і відстоювати моральну шкоду, переслідування і зовсім можуть відновити в будь-який момент.

Коли кримінальна справа потрапляє до суду, то всі - судді, прокурори слідчі, адвокати - розуміють, що виправдувального вироку не буде. Чи виправдовують менше відсотка людей, говорить Попков, навіть у роки сталінських репресій виправданих було більше в десять разів.

Кримінально-процесуальна система спрямована не на з'ясування істини, а на осуд людини будь-якими способами, стверджує капітан. Вона донезмоги формалізована. Набагато простіше покарати, особливо тих, у кого немає зв'язків і знайомств. У таких умовах "затюкані" слідчі будуть робити все, щоб людину засудили. У протоколах пишуть не те, що говорить допитуваний, а те, що потрібно слідчому, - "авось ніхто не помітить". У прокуратурі і слідчому комітеті працівники завалені картками, вказівками та іншими непотрібними для слідства паперами.

За словами Попкова, за законом слідчий - особа самостійна, а на ділі він просто клерк, який виконує укази керівництва. Зараз на кожного слідчого припадає один-два керівники.

"Товариші офіцери, громадяни, я закликаю кожного до небайдужості, до чесності, перш за все перед самим собою. Підтримайте ініціативу простих співробітників міліції, слова президента Росії про боротьбу з корупцією. Перш за все, треба вбити дракона у самому собі. Тут і зараз", - каже на завершення свого звернення Попков.

Окремо в своєму зверненні Олександр Попков торкнувся ситуації, коли командири отримують для себе нічим не виправдане житло, а судять при цьому тих, хто наважився наскаржився. Він нагадав про випадок, коли офіцер був змушений місяць голодувати, щоб отримати належну його сім'ї квартиру. При цьому проти самого скаржника порушили справу про дезертирство.

Минулого року з цього приводу спалахнула досить великий скандал - кримінальні справи порушили проти 16-ти людей.

Тоді ж Олександр Попков був активним учасником цих подій. Попков, офіцер у п'ятому поколінні, періодично ночував на сочинському автовокзалі. Іноді його пускав ночувати товариш по службі, що знімає кімнату в гуртожитку.

Майор Димовський, відомий своїм зверненням до Путіна, змусив прокуратуру провести перевірку своїх слів. На час проведення службової перевірки його заяв був усунений від виконання обов'язків. Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація, що майор звільнений з органів, проте підтвердження вона не знайшла.

У своїх зверненнях майор скаржиться на несправедливе ставлення керівництва УВС до співробітників, важкі умови несення служби, а також відсутність вихідних та лікарняних. Пізніше Димовський розповів про заказні справи, наркоторгівлю в міліції та використання роботи чеченських бойовиків в органах.

Крім того, Димовський попросив прем'єра про особисту зустріч, щоб розповісти про те, що відбувається в російській міліції, а також висловив готовність очолити перевірку роботи співробітників МВС по всій країні.

Реакції влади на ці заяви не було, проте незабаром в Інтернеті з'явився третій відеоролик майора. Крім того, він дав кілька прес-конференції, в тому числі, в Москві.

Читайте також:

Димовський змусив перевірити фінансову діяльність російської міліції

Скандального майора Димовського звинуватили у вбивстві

Тещу майора Димовського звинуватили у здирництві

Димовський хоче показати Путіну "зворотній бік" МВС

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: