Послідовники бен Ладена намагалися вбити Білла Клінтона

Зловмисники замінували міст, по якому повинен був пройти кортеж Клінтона.

Сорок другий президент США Білл Клінтон в 1996 році завдяки щасливому випадку уникнув загибелі від рук терористів, пише британська газета The Daily Telegraph. Згідно з матеріалами нової книги, яку опублікував американський професор права Кен Гормлі (Ken Gormley), послідовники Осами бен Ладена намагалися вбити американського керівника під час його візиту на Філіппіни.

Хоча члени терористичної мережі "Аль-Каїда" зізнавалися у спробах вбити Клінтона, зроблених в 1990-і, досі відомостей про підготовку вбивства, яка була б така близька до успіху, не публікувалося. Як пише Гормлі, в ході візиту американського президента на зустріч Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) в Манілі зловмисники замінували міст, по якому повинен був пройти кортеж Клінтона. Лише незадовго до проїзду через місце передбачуваного вибуху Секретна служба США дізналася від філіппінських розвідників про перехоплене повідомлення із згадкою мосту, і маршрут був змінений.

У ході проведеного американцями розслідування "було встановлено, що це спланував саудівський терорист, який живе в Афганістані - дехто на ім'я Осама бен Ладен". Як стверджує Гормлі, він дізнався про змову, яку тримали в суворій таємниці, від Луїса Мерлетті (Louis Merletti) - колишнього директора Секретної служби. В Секретній службі прокоментувати зміст книги Гормлі відмовилися. Якщо дані професора підтвердяться, вони можуть спростувати поширену думку про те, що американська влада не мали можливості передбачити терористичні атаки 11 вересня 2001 року.

Праця Гормлі, опублікована під заголовком "Смерть американської чесноти: Клінтон проти Старра" (The Death of American Virtue: Clinton vs Starr), головним чином присвячена протистоянням Клінтона з незалежним прокурором Кеннетом Старром (Kenneth Starr), який розслідував зв'язок президента зі скандальною компанією Whitewater і його відносини з практиканткою Білого дому Монікою Левінські. При підготовці книги автор, зокрема, кілька разів інтерв'ював самого екс-президента.

Читайте також:

Про любовні пригоди Клінтона з Левінські написана книга

Дочка Білла Клінтона виходить заміж за єврея-банкіра

Мер Нью-Йорка вирішив покінчити з політикою і податись до Бразилії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: