Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посол розповів, як Росія в обхід заборон відправляє судна з Криму до Туреччини і що з цим робитиме Україна

Україні відомі назви та власники цих суден.

Росія використовує шахрайські схеми під час відправлення суден з окупованого Криму, як от вимкнення навігації та підробка документів, аби обійти заборони Туреччини на морське сполучення з портами анексованого півострова.

Про це сказав посол України в Туреччині Андрій Сибіга в інтерв’ю UATV.

"Не буду заперечувати, дійсно, якісь компанії здійснюють перевезення. Але є офіційна позиція турецької сторони – заборонено сполучення з портами окупованого Криму. Вони закриті для морського сполучення. Ті випадки, які, на жаль, часом трапляються, не мають систематичного характеру. Вони відбуваються у зв’язку з шахрайськими схемами", - підкреслив Сибіга.

За його словами, аби здійснювати такі провокативні дії, на суднах вимикають навігацію, підробляють документи, а під час заходження в турецькі порти вказують, що судно прибуло з території Росії, без позначення портів окупованого Криму.

Сибіга додав, що посольству відомі назви, власники цих суден, про їхнє переміщення інформується турецька сторона з метою реагування, є намір ініціювати проведення консультацій з турецькою стороною.

"Звичайно, що здійснюються перевірки, але має місце шахрайська схема, яка потребує спільних зусиль, зокрема правоохоронних органів двох країн. Напевно, ми також будемо ініціювати проведення консультацій з турецькою стороною з метою посилення ефективності нашої спільної протидії щодо таких випадків. І ніякого поромного сполучення немає, все це – прояви гібридної війни", - сказав дипломат.

Нагадаємо, у листопаді директорка організації "Південний регіональний центр підтримки експорту" Наталія Сєрова повідомила про нібито відновлення поромного сполучення між Туреччиною і Кримом. Паром, за її словами, мав ходити раз на тиждень між чорноморськими портами Керч і Зонгулдак. Кримська сепаратистка та колаборантка Наталія Поклонська вже навіть встигла заявити, що Туреччина "відновленням" сполучення показала приклад усім країнам. Втім Туреччина спростувала фейк росіян.

Залиште свій коментар

Вибір редакції