Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посол Сирії показав ООН фейкове фото з "хорошим" ставленням своїх військових до людей в Алеппо

Виявилося, що фото зроблене зовсім не в Алеппо.

Посол Сирії, представник уряду Башара Асада, Башар Джаафрі у вівторок, 13 грудня, на екстреному засіданні Ради безпеки ООН показав дипломатам фейкове фото, видавши його за дійсне.

Так, посол намагався викликати в ООН співчуття щодо "хорошого ставлення" військових Асада до мирного населення в Алеппо. Про це повідомляє CNN.

"Ось, що робить сирійська армія в Алеппо. На цьому фото ви можете побачити, як сирійський солдат допомагає жінці", — сказав посол Джаафрі, показуючи Радбезу фото, також заявивши, що жінка намагалася врятуватися в східному Алеппо.

Але, як з'ясувалося згодом, фото, яке продемонстрував посол, виявилося фейковим. Мало того, воно не було зроблене не те, що в Алеппо, але і не в Сирії взагалі. 

Те зображення, яке тримав у руках Джаафрі, було обрізаною версією фото, де не було видно прапору Іраку на уніформі одного з військових. Цікаво, що на це швидко звернули увагу користувачі соцмереж.

Як з'ясувалося, це зображення вперше з'явилося на іракському шиїтському телеканалі Afaq Sat TV четвертого червня. Насправді на ньому зображені іракські військові-шиїти Хашд аш-Шаббі, відомі також як Популярні мобілізаційні об'єднання. Вони допомагали переміщеним особам з Фаллуджі.

Залишається невідомим, хто обрізав фото і чи знав Джаафрі про фейк.

Утім важливо відзначити, що відповідне зображення посол представив на Радбезі після того, як звинуватив ООН у використанні "неперевіреної і непідтвердженої" інформації під час оцінювання подій у Сирії.

Нагадаємо, у східному Алеппо майже закінчилася битва за місто. Сторони домовилися про евакуацію мирного населення. Утім, до цього моменту урядові сили режиму Асада за підтримки російської авіації неодноразово здійснювали бомбардування цивільного населення.

Відео Термінове засідання ради безпеки ООН щодо ситуації в Алеппо обернулося скандалом

Залиште свій коментар

Вибір редакції