Посол Угорщини назвав умови, за яких вето на засідання Україна-НАТО буде знято

Посол Угорщини назвав умови, за яких вето на засідання Україна-НАТО буде знято

Фото: pixabay.com

У Будапешті розкритикували три реформи в Україні.

Угорщина має намір і надалі блокувати відновлення роботи комісії "Україна-НАТО" через нібито три проведені реформи, які буцімто мають негативний вплив, зокрема, для етнічного угорського населення. Йдеться про реформу освіти, використання мови та адміністративна реформу.

Про це заявив посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Будапешт буде зберігати вето на засідання комісії "Україна-НАТО" на рівні міністрів, поки не побачить прогресу української сторони у забезпеченні прав меншин. Свої дії в Угорщині пояснюють, що таким чином висловлюють "серйозну стурбованість у звʼязку із ситуацією з правами меншин".

"На жаль, в Україні на сьогодні є три реформи, які, випадково, всі три, є дуже негативними для угорців: це реформа освіти, використання мови та адміністративна реформа. Якимось чином ці три, в певному сенсі широкі погляди, дуже прогресивні, дуже європейські реформи завдають постійного погіршення прав меншин. Це головна проблема", - висловився Ійдярто. 

Водночас дипломат вважає, що Україні слід повернутися до політики, яку вона вела до ухвалення закону "Про освіту", закону "Про вищу освіту" та закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". З його слів, після ухвалення цих законів "ситуація із захистом прав меншин стала надполітизованою темою".

"Це три закони, які різко критикувала угорська сторона... Ми сподіваємося, що ми зможемо повернути цю дискусію в правове поле, говорити про захист меншин. Ми можемо відкинути, позбутися політичних аргументів, і потім ми зможемо досягти чогось", - сказав Ійдярто.

  • Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.
  • Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури. 

Україна не вноситиме додаткові зміни до Закону про освіту заради компромісу з Угорщиною - Кулеба

Україна не вноситиме додаткові зміни до Закону про освіту заради компромісу з Угорщиною - Кулеба

Повʼязані теми:

Наступна публікація