Євросоюз до кінця не розуміє, що відбувається в Білорусі

Посли країн Євросоюзу направили ноту в МЗС Білорусі, в якій просили надати їм можливість зустрічі з кандидатами в президенти.

Євросоюз до теперішнього часу не зрозумів до кінця, що сталося в Білорусі під час президентських виборів.

Про це заявив у середу, 5 січня, в Мінську посол Угорщини в Білорусі Фелікс Контра. Він зазначив, що все те, що сталося 19 грудня – вибори, що не відповідають стандартам ОБСЄ, розгін мирної демонстрації – було для ЄС несподіванкою. "Нам поки що важко зрозуміти, чому білоруське керівництво зачинило двері", - додав дипломат.

Контра нагадав, що з подій у Білорусі ще не було спільної заяви від імені Євросоюзу: "Подальші кроки залежатимуть від розвитку ситуації - чи будуть з'являтися нові політичні в'язні".

Дипломат також повідомив, що посли країн Євросоюзу направили ноту в МЗС Білорусі, в якій просили надати їм можливість зустрічі з кандидатами в президенти. Він пояснив, що основна мета такої зустрічі - "одержати інформацію про здоров'я ув'язнених кандидатів перед тим, як у Брюсселі буде обговорюватися білоруське питання".

За словами Контри, Європейський союз в даний час працює над розширенням списку білоруських чиновників, яким буде заборонений в'їзд в ЄС. "Список нев'їзних існує, але він вже не відповідає нинішнім реаліям. Його необхідно буде оновити, і така робота ведеться", - заявив угорський дипломат, додавши, що відповідне рішення буде прийнято главами МЗС ЄС.

Нагадаємо, після виборів президента Білорусі, впевнену перемогу на яких здобув Олександр Лукашенко, тисячі прихильників опозиції влаштували несанкціонований мітинг на Жовтневій площі в центрі Мінська, після чого зробили спробу захоплення Будинку уряду.

Акція була пригнічена внутрішніми військами і спецназом. Близько 600 учасників мітингу були засуджені до адміністративних арештів. Крім того до кримінальної відповідальності були притягнуті семеро опозиційних кандидатів у президенти. Зараз у СІЗО КДБ залишаються четверо з них - Володимир Некляев, Андрій Санніков, Микола Статкевич і Алесь Михалевич.

Читайте також:

Мінськ пропонує ЄС "конструктивний діалог"

Лукашенко знову стане персоною нон-грата в Європі

Сімом суперникам Лукашенка висунули обвинувачення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: