Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посол України при ООН направив у Радбез лист-роз'яснення щодо мовного закону

Лист опублікують як офіційний документ Ради Безпеки.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко надіслав голові Ради Безпеки лист щодо українського закону про мову. 

Про це повідомляється у Twitter місії України в ООН. 

Разом з листом також надіслали аргументацію про те, чому цей закон не відноситься до порядку денного Ради безпеки ООН. Лист буде опублікований в ООН як офіційний документ Радбезу. 

Як повідомлялося раніше, Росія звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання у зв’язку із ухваленням Верховною Радою України закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Члени Радбезу проголосували проти проведення засідання щодо українського "мовного закону", яке скликала Росія. 

Нагадаємо, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

ВідеоУ залі Радбезу ООН палко подискутували щодо закону про українську мову

Росія не змогла провести на Радбезі ООН свій порядок денний, адже члени Радбезу відмовились в день інавгурації президента Володимира Зеленського розглядати мовне питання. Утім різкими думками щодо цього в залі дипломати все ж обмінялися. Чи поставили Росію на місце в цьому питанні остаточно – далі в сюжеті.    

У залі Радбезу ООН палко подискутували щодо закону про українську мову

Залиште свій коментар

Вибір редакції